Адвокат: Главу КСУ Тупицького викликають в Офіс генпрокурора для вручення ще однієї підозри
- Автор:
- Софія Телішевська
- Дата:
Karolina Uskakovych / «Бабель»
Генеральний прокурор Ірина Венедіктова викликала голову Конституційного суду Олександра Тупицького до Офісу генпрокурора для вручення нової підозри.
Про це повідомив адвокат судді Ростислав Кравець.
Тупицький 16 липня має прибути до Офісу генпрокурора для вручення повідомлення про підозру у кримінальному провадженні.
Адвокат заявляє, що повістку доставили нібито з порушенням норм КПК.
Справа стосується рішення від 27 жовтня 2020 року. Заяву подав народний депутат від фракції «Голос» Ярослав Юрчишин.
Уже 30 жовтня за його заявою в Єдиному реєстрі судових розслідувань зареєстрували кримінальне провадження за ст. 109 — замах на захоплення влади щодо суддів КСУ.
Тоді депутат написав, що в межах цього провадження можна цілком законно, не політично, довести чи спростувати змову з метою захоплення влади.
- 15 червня Конституційний суд України відновив роботу після того, як вона була заблокована через вимогу частини суддів допустити до участі в роботі суду його голову Олександра Тупицького, якого вже тривалий час не допускає до будівлі КСУ Управління державної охорони.
- 29 грудня 2020 року Володимир Зеленський своїм указом відсторонив Тупицького на два місяці, а 28 лютого — ще на місяць. У КСУ назвали указ президента юридично нікчемним і наголосили, що суд продовжує працювати у штатному режимі.
- 27 березня 2021 року Зеленський скасував указ Януковича про призначення Тупицького суддею Конституційного суду. Тупицькому намагалися повідомити про підозру 24 грудня. Його підозрюють у підкупі свідка та дачі завідомо неправдивих свідчень. Зрештою 19 січня ДБР повідомило йому про підозру.
- 27 травня Голосіївський районний суд Києва 27 травня закрив провадження у справі про притягнення Тупицького до адміністративної відповідальності. Справа стосується конфлікту інтересів.
- 15 червня стало відомо, що судді Конституційного суду України Олександр Тупицький та Олександр Касмінін, яких президент звільнив своїм указом, продовжують дистанційно розглядати справи.
- 14 липня Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду визнав незаконним і скасував указ президента про скасування указу про призначення Тупицького суддею КСУ.