У МОЗ пояснили, чи потрібно вакцинуватися від коронавірусу тим, хто вже перехворів
- Автор:
- Катерина Кадакова
- Дата:
Людям, які перехворіли на коронавірус, варто все одно вакцинуватися від COVID-19 та забезпечити кращий імунітет.
Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я України.
«Якщо ви перехворіли на COVID-19 у безсимптомній, легкій чи важкій формі, ваш організм вже познайомився з коронавірусом SARS-CoV-2 та виробив до нього імунітет. Імунітет, вироблений у такий спосіб, називається набутим природним. Але такий імунітет після перенесеного COVID-19 не гарантує того, що ви не захворієте знову на цю інфекцію», — пояснили у МОЗ.
Також у міністерстві зазначили, що після вакцинації вірогідність захворіти на коронавірус дуже невисока і сама хвороба минає набагато легше, з меншою кількістю ускладнень. Натомість, якщо людина перехворіла на COVID-19, повторне зараження може також мати важкий перебіг.
«Це відбувається тому, що вакцини краще стимулюють утворення антитіл та Т-клітин, які знешкоджують вірус», — розповіли медики.
У МОЗ зауважили, що після перенесеної хвороби вакцинацію можна відкласти на 6 місяців, протягом цього періоду рідко повідомляється про повторні випадки COVID-19.
Водночас, якщо вакцини у медичному закладі є в достатній кількості, людина, яка перехворіла на коронавірус, може вакцинуватися через 4 тижні після перших симптомів хвороби.
Окремо у міністерстві наголосили, що робити тест на антитіла до COVID-19 перед щепленням не потрібно.
- Адаптивний карантин в Україні триває до 30 червня, але, за словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, ці обмеження планують продовжити до серпня.
- Міністр охорони здоровʼя Максим Степанов прогнозує нове зростання кількості хворих на коронавірус через три-чотири тижні після великодніх і травневих свят.
- Національний план вакцинації від COVID-19 передбачає, що всіх українців прищеплять державним коштом. Цей план складається з пʼяти етапів. На останньому вакцинують усіх, хто не потрапляє до груп ризику.
- З 15 червня у країнах Європейського Союзу діятимуть санітарні сертифікати, що містять інформацію про щеплення, результати ПЛР-тестів та інші дані для полегшення подорожей під час пандемії коронавірусу.
- Україна буде готова запустити COVID-сертифікати з 1 липня.