Міністр закордонних справ Кулеба: Залучення США до ТКГ щодо Донбасу не стоїть на порядку денному
- Автор:
- Катерина Кадакова
- Дата:
В'ячеслав Ратинський / УНІАН
Тристороння контактна група (ТКГ) з мирного врегулювання конфлікту на Донбасі складається з трьох учасників і питання включення США не стоїть на порядку денному.
Про це під час онлайн-брифінгу 5 березня заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
«Тристороння контактна група складається з трьох учасників — Росія і Україна як сторони конфлікту і ОБСЄ як посередник. Тому питання про залучення США саме до ТКГ не стоїть», — наголосив він.
Водночас Кулеба зазначив, що через позицію Російської Федерації ТКГ все більше «нагадує театр абсурду».
«Росія та запрошені представники так званих «ДНР» та «ЛНР» водять ситуацію по колу, вдаються до якихось абсурдних аргументів та дискусій, аби лише затягувати процес і не ухвалювати жодних рішень», — додав міністр.
- Раніше перший президент України, очільник української делегації ТКГ з врегулювання конфлікту на Донбасі Леонід Кравчук заявив, що США потрібно залучити до переговорів у «нормандському» форматі.
- 5 листопада українська делегація у Тристоронній контактній групі оприлюднила «План спільних кроків», який Україна підготувала для ТКГ. План має на меті припинити війну на Донбасі.
- Кравчук, зокрема, заявив про наміри на початку 2021 року завершити на Донбасі війну, щоб 31 березня 2021 року провести там місцеві вибори. Одним із ключових моментів для цього є повернення кордону з Росією під контроль України. Також він наголосив, що Україна в рамках Закону про особливий статус Донбасу буде пропонувати створити вільну економічну зону на Донбасі.
- Президент Володимир Зеленський заявив, що «план дій» щодо Донбасу є реалістичним і детальним, у ньому прописані конкретні кроки та дати.
- Кравчук згодом заявив, що вибори на Донбасі можуть пройти за мажоритарною системою.
- Бойовики представили свій «план вирішення конфлікту», який містить 15 кроків. 24 листопада на засіданні ТКГ Росія підтримала план «ДНР» і «ЛНР», а Україна попросила підтвердити цю заяву письмово.
- 25 листопада в українській делегації повідомили, що Росія в ТКГ не бере на себе відповідальність за «план» бойовиків, відмовляючись подати його у вигляді документа, а ОБСЄ підіграє Російській Федерації.