Зеленський утворив і реорганізував військово-цивільні адміністрації на Донбасі. Що змінилося
- Автор:
- Катерина Кадакова
- Дата:
Pavlo Gonchar / SOPA Images / LightRocket via Getty Images
Президент України Володимир Зеленський після засідання Ради національної безпеки та оборони 19 лютого підписав укази про створення військово-цивільних адміністрацій (ВЦА) там, де не були проведені місцеві вибори.
Відповідні укази оприлюднені на сайті глави держави.
Згідно з документами, у Луганській області були утворені:
- Гірська міська військово-цивільна адміністрація Сєверодонецького району;
- Лисичанська міська військово-цивільна адміністрація Сєверодонецького району;
- Попаснянська міська ВЦА Сєверодонецького району;
- Сєверодонецька міська ВЦА Сєверодонецького району;
- Щастинська міська ВЦА Щастинського району;
- Станично-Луганська селищна ВЦА Щастинського району;
- Нижньотеплівська сільська ВЦА Щастинського району;
- Широківська сільська ВЦА Щастинського району.
Були утворені військово-цивільні адміністрації і в Донецькій області:
- Світлодарська міська ВЦА Бахмутського району;
- Торецька міська ВЦА Бахмутського району;
- Волноваська міська ВЦА Волноваського району;
- Вугледарська міська ВЦА Волноваського району;
- Мирненська селищна ВЦА Волноваського району;
- Ольгинська селищна ВЦА Волноваського району;
- Сартанська селищна ВЦА Маріупольського району;
- Авдіївська міська ВЦА Покровського району;
- Мар’їнська міська ВЦА Покровського району;
- Очеретинська селищна ВЦА Покровського району.
Окрім цього, президент доручив реорганізувати низку військово-цивільних адміністрацій на Донбасі.
Зокрема, у Луганській області ВЦА міста Золоте, села Катеринівка, селища Новотошківське та села Жолобок Попаснянського району, а також села Кримське Новоайдарського району приєднали до Гірської міської ВЦА Сєверодонецького району; ВЦА міста Лисичанськ — до Лисичанської міської ВЦА Сєверодонецького району; ВЦА сіл Троїцьке та Новозванівка Попаснянського району — до Попаснянської міської ВЦА Сєверодонецького району; ВЦА міста Сєверодонецьк — до Сєверодонецької міської ВЦА Сєверодонецького району; ВЦА сіл Нижня Вільхова, Верхня Вільхова, Малинове, Плотина та Пшеничне Станично-Луганського району — до Станично-Луганської селищної ВЦА Щастинського району; ВЦА міста Щастя, а також ВЦА сіл Трьохізбенка, Кряківка, Лобачеве, Лопаскине та Оріхово-Донецьке Новоайдарського району — до Щастинської міської ВЦА Щастинського району.
У Донецькій області ВЦА селища Зайцеве Бахмутського району приєднали до Світлодарської міської ВЦА Бахмутського району; ВЦА міста Торецьк — до Торецької міської ВЦА Бахмутського району; ВЦА міста Волноваха — до Волноваської міської ВЦА Волноваського району; ВЦА сіл Комінтернове, Водяне, Заїченко, Широкине та Бердянське Волноваського району — до Сартанської селищної ВЦА Маріупольського району; ВЦА міста Авдіївка — до Авдіївської міської ВЦА Покровського району; ВЦА міст Красногорівка, Мар’їнка та села Побєда Мар’їнського району — до Мар’їнської міської ВЦА Покровського району.
- 5 листопада українська делегація у Тристоронній контактній групі оприлюднила «План спільних кроків», який Україна підготувала для ТКГ. План має на меті припинити війну на Донбасі.
- Голова української делегації Леонід Кравчук, зокрема, заявив про наміри на початку 2021 року завершити на Донбасі війну, щоб 31 березня 2021-го провести там місцеві вибори. Одним із ключових моментів для цього є повернення кордону з Росією під контроль України. Також він наголосив, що Україна в рамках Закону про особливий статус Донбасу буде пропонувати створити вільну економічну зону на Донбасі.
- Президент Володимир Зеленський заявив, що «план дій» щодо Донбасу є реалістичним і детальним, у ньому прописані конкретні кроки та дати.
- Кравчук згодом заявив, що вибори на Донбасі можуть пройти за мажоритарною системою.
- Бойовики представили свій «план вирішення конфлікту», який містить 15 кроків. 24 листопада на засіданні ТКГ Росія підтримала план «ДНР» і «ЛНР», а Україна попросила підтвердити цю заяву письмово.
- 25 листопада в українській делегації повідомили, що Росія в ТКГ не бере на себе відповідальність за «план» бойовиків, відмовляючись подати його у вигляді документа, а ОБСЄ підіграє Російській Федерації.