«За втілення рішень президента». У розпал Євромайдану Янукович за поданням Захарченка нагороджував Татарова званням
- Автор:
- Олег Панфілович
- Дата:
Гонтар Владимир / УНИАН
Заступник керівника Офісу президента Олег Татаров у розпал Революції гідності отримав звання «Заслужений юрист України» від Віктора Януковича.
Про це йдеться в розслідування проєкту «Схеми: Корупція в деталях».
Подання на нагороду у грудні 2013 року зробив тодішній міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко — «за впровадження в життя рішень президента, Верховної Ради та Кабінету міністрів, спрямовуючи зусилля підлеглих працівників на посилення боротьби зі злочинністю та зміцнення правопорядку в державі».
На момент нагородження Татаров обіймав посаду заступника керівника Головного слідчого управління МВС і регулярно публічно коментував події на Майдані, розповсюджуючи звинувачення на адресу активістів.
У поданні йшлося про те, що Татаров заслуговує на таке звання за «вагомий внесок у справу розбудови правової держави, боротьбу зі злочинністю, умілу організацію роботи підрозділів внутрішніх справ із забезпечення захисту прав і свобод громадян, правопорядку». Відповідне звання Татаров отримав за указом Януковича від 22 січня 2014 року.
- 18 грудня 2020 року детективи НАБУ повідомили Татарову про підозру у причетності до справи про заволодіння 81 мільйоном гривень Нацгвардії. Після цього він заявив, що ініціював передачу своїх посадових обовʼязків іншому працівнику Офісу президента. За його словами, він зробив це, «щоб уникнути маніпуляцій щодо нібито тиску на правоохоронні органи».
- 24 грудня стало відомо, що Офіс генерального прокурора передав від НАБУ до СБУ справу Татарова. НАБУ у відповідь звинуватило Офіс генпрокурора в безпрецедентному втручанні в розслідування. Відомство повідомляє, що підслідну бюро справу до СБУ передав заступник генпрокурора Олексій Симоненко. Рішення було ухвалено без консультацій з НАБУ і САП, а відмітку про це в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зробили 23 грудня о 23:42.
- Генпрокурор Ірина Венедіктова заявила, що непричетна до передачі справи, і просить реагувати на розслідування без емоцій.
- 15 січня Вищий антикорупційний суд зобовʼязав генпрокурора розглянути клопотання про повернення справи до НАБУ. НАБУ тричі просило Офіс генпрокурора повернути справу, але там посилаються на рішення Печерського суду.