НАБУ втретє надіслало запит Офісу генпрокурора на передачу справи Татарова
- Автор:
- Олег Панфілович
- Дата:
Гонтар Владимир / УНИАН
Національне антикорупційне бюро втретє офіційно запросило у Офісу генерального прокурора справу заступника голови Офісу президента Олега Татарова і екснардепа Максима Микитася про заволодіння 81 мільйоном гривень Нацгвардії.
Про це повідомляє пресслужба бюро.
«Зміна раніше повідомленої підозри народному депутату ...не є і не може бути належною підставою для доручення здійснення досудового розслідування цього кримінального провадження іншому органу, окрім НАБУ», — пояснюють у бюро.
За словами НАБУ, це прямо зазначено у Кримінально-процесуальному кодексі. Згідно з ним, у кримінальних провадженнях за ст. 384 (введення в оману суду) КК розслідування здійснює той орган, до підслідності якого відноситься кримінальне правопорушення за цією статтею.
«Оскільки експертиза, за результатами проведення якої видано завідомо неправдивий висновок експерта, здійснювалася у провадженні за фактом вчинення правопорушення, підслідного НАБУ (йдеться про заволодіння майном Нацгвардії на 81,6 млн грн), саме Національне бюро є належним органом досудового розслідування», — пояснили в НАБУ.
Також в бюро скаржаться, що попередні дві постанови Офіс генпрокурора проігнорував, «кожного разу з нібито нових підстав та із застосуванням різного роду маніпуляцій». НАБУ розцінює це як втручання в свою діяльність.
- 2 грудня НАБУ оприлюднило листування підозрюваних у «справі Микитася», серед яких, імовірно, був заступник голови ОП Олег Татаров. А вже 18 грудня Татарову вручили підозру у причетності до справи про заволодіння 81 мільйоном гривень Нацгвардії.
- За даними САП, екснардеп та екскерівник «Укрбуду» Максим Микитась у змові з Татаровим і заступником директора Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС підробили експертизу. Посадовцю за це дали 250 тисяч гривень. Він занизив різницю між ринковою вартістю житлових комплексів у понад 11 разів — з 81 мільйона гривень до 7 мільйонів.
- Згодом у НАБУ повідомили, що генпрокурор Ірина Венедіктова таємно змінила прокурорів у зазначеній справі, а Печерський суд постановив забрати справу в НАБУ. Після цього прокурори відкликали клопотання про запобіжний захід Татарову, а Вищий антикорупційний суд (ВАКС) це клопотання задовольнив — Татаров уникнув арешту.
- 15 січня ВАКС зобовʼязав генпрокурора розглянути клопотання про передачу справи Татарова із СБУ до НАБУ.
- 20 січня Центр протидії корупції оприлюднив текст законопроєкту, який, за його даними, Офіс президента готує для захисту Татарова від кримінального переслідування. Останній це заперечує.
- Після призначення Татарова заступником керівника Офісу президента, окремі активи його колишніх роботодавців — компанії «Укрбуд» та її експрезидента Максима Микитася — почали переписувати на осіб з оточення Татарова.