ЦПК звинувачує Офіс президента у підготовці закону для захисту Татарова. Заступник Єрмака це заперечує
- Автор:
- Костя Андрейковець
- Дата:
Гонтар Владимир / УНИАН
Напередодні голова правління Центру протидії корупції (ЦПК) Віталій Шабунін заявив, що Офіс президента готує терміновий законопроєкт, щоб захистити від кримінального переслідування заступника керівника ОП Олега Татарова.
Шабунін заявляв, що документ виведе топчиновників з підслідності НАБУ, діяльність Вищого антикорупційного суду зробить неконституційною, що підірве всю антикорупційну реформу.
Татаров тепер спростовує цю інформацію. У своєму Telegram він назвав твердження фейковими.
«Ні в Офісі президента, ні в інших владних кабінетах не розглядають і не планують працювати над подібними ініціативами», — заявив Татаров.
- 8 грудня детективи НАБУ повідомили Татарову про підозру у причетності до справи про заволодіння 81 мільйоном гривень Нацгвардії.
- За даними САП, колишній народний депутат, ексголова «Укрбуду» Максим Микитась у змові з Татаровим і заступником директора Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС підробили експертизу. Посадовцю за це дали 250 тисяч гривень. Він занизив різницю між ринковою вартістю житлових комплексів у понад 11 разів — з 81 мільйона гривень до 7 мільйонів. Татаров заперечує свою причетність до справи та вважає, що оточення глави НАБУ «поширює чутки».
- 23 грудня Офіс генпрокурора передав справу Татарова до СБУ. НАБУ звинуватило Офіс генпрокурора у прямому захисті Татарова. Генпрокурор Ірина Венедіктова заявила, що непричетна до передачі справи.
- ВАКС задовольнив подання прокурорів щодо відкликання арешту Татарова через «можливу необґрунтованість підозри». В Офісі генпрокурора це пояснили тим, що про підозру Татарову повідомили з порушенням. Однак у САП вважають, що підозра цілком обґрунтована, а відкликання арешту Татарова є ініціативою Офісу генпрокурора.
- 15 січня 2021 року Вищий антикорупційний суд зобовʼязав генпрокурора розглянути клопотання про передачу справи Татарова з СБУ до НАБУ.