СБУ викликала на допит бізнесмена Ярославського у справі про «Мотор Січ»
- Автор:
- Вікторія Мартинюк
- Дата:
УНІАН
Головне слідче управління СБУ викликало на допит як свідка бізнесмена Олександра Ярославського, який разом із Skyrizon — «дочкою» китайської Beijing Xinwei Technology Group — домагається схвалення Антимонопольним комітетом (АМКУ) купівлі пакету акцій авіапідприємства «Мотор Січ».
Про це йдеться у заяві Ярославського, яку поширили на сайті групи DCH, що обʼєднує активи бізнесмена.
Він пообіцяв прийти на допити, заплановані на 19—21 січня. Водночас зазначив, що у нього «викликає велике здивування» перелік статей Кримінального кодексу, за якими СБУ планує отримати свідчення бізнесмена. Зокрема, за його словами, йдеться про статті «Підготовка до кримінального правопорушення», « Державна зрада» і «Диверсія».
Інтерфакс-Україна повідомляє, що допит стосується кримінального провадження від 2017 року про розслідування операцій купівлі-продажу контрольного пакета акцій «Мотор Cіч».
Нагадаємо, АМКУ відхилив вже три заявки Ярославського та китайської компанії Skyrizon Aircraft Holdings на купівлю «Мотор Січ».
Проти придбання акцій «Мотор Січ», зокрема, виступали США, наголошуючи, що це сприятиме нарощуванню військових сил Китаю. 15 січня стало відомо, що Міністерство торгівлі США запровадило санкції проти китайської компанії Skyrizon, яка є інвестором «Мотор Січі».
- Олександр Ярославський — український бізнесмен, колишній співвласник УкрСиббанку і президент харківського ФК «Металіст» з 2005 до 2012 року, президент групи DCH (Development Construction Holding). На початку пандемії президент Володимир Зеленський провів неофіційну зустріч з олігархами та бізнесменами в Офісі президента. На зустрічі, серед інших, був присутнім Ярославський. Тоді вони домовилися створити окремий фонд для боротьби з коронавірусом.
- 4 серпня Ярославський заявив, що його група компаній DCH спільно з китайською компанією Skyrizon Aircraft Holdings Limited буде розвивати українське авіапідприємство «Мотор Січ». У DCH деталей угоди не розкрили і додали, що обидві сторони будуть вести спільну діяльність.
- 6 серпня Зеленський доручив уряду та РНБО перевірити, чи відповідає продаж акцій «Мотор Січі» китайцям національним інтересам — начебто китайські інвестори придбали ці акції без дозволу Антимонопольного комітету. Наступного дня Ярославський заявив, що прокуратура повторно заарештувала акції «Мотор Січі» та попросив Зеленського втрутитись, інакше китайські інвестори можуть подати багатомільйонні позови в міжнародні суди.
- На початку грудня китайські інвестори компанії «Мотор Січ» направили українському уряду звернення в міжнародний арбітраж проти України. Вони вимагають компенсацію у $3,5 млрд.