«Гуманітарна катастрофа». В уряді назвали умови, за яких постачатимуть воду в окупований Крим
- Автор:
- Вікторія Мартинюк
- Дата:
В уряді заявили, що поставки води в окупований Росією Криму можливі тільки в разі гуманітарної катастрофи, оголошеної міжнародними організаціями, і під контролем гуманітарних місій. В інших випадках — вода буде тільки після деокупації.
Про це заявив міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков в інтерв’ю «Суспільному».
При цьому, наголосив міністр, на півострові запасів питної води для мирного населення достатньо.
«Коли гуманітарна місія ООН, МКЧХ вийде і скаже, що є гуманітарна катастрофа і цивільне населення потерпає, тоді буде направлено гуманітарні конвої — вода в цистернах — під контролем гуманітарних місій. Ніхто не буде поїти водою військові бази, виробництво мілітаризованого Криму», — наголосив Резніков.
- У березні 2014 року Україна припинила постачати дніпровську воду на Кримський півострів. У вересні 2015 року активісти організували товарну блокаду Криму, а в кінці того ж року домоглися повного припинення поставок електроенергії на тимчасово окупований півострів. До анексії Україна давала з Дніпра у Крим до 85% прісної води. Україна заявила, що не буде відновлювати подачу води до деокупації Криму.
- У вересні у Криму через пересихання водоймищ ввели третій етап (найжорсткіший) обмежень подачі води. Згодом російські військові перекрили греблею річку, щоб качати воду в Сімферополь. У кінці місяця без води залишилися майже 30 сіл, а в Сімферополі почалися перебої.
- Окупаційна влада Криму буде примусово викуповувати у людей колодязі та свердловини через брак води на півострові. У Москві виділили понад $64 мільйони на створення нових об’єктів водопостачання у Криму.
- У кінці листопада в Євпаторії гарячу воду відключили до кінця року. В Ялті обмежили подачу води до погодинного режиму — водосховища обміліли до історичного мінімуму.