У КСУ скаржаться на тиск і вважають, що влада хоче зробити суд «ручним та слухняним»
- Автор:
- Вікторія Мартинюк
- Дата:
Twitter / Конституційний суд України
У Конституційному суді вважають, що влада, вдаючись до блокування засідань, намагається змусити суд працювати у власних інтересах. Про це йдеться у заяві, поширеній на сайті суду.
«Блокування ухвалення КСУ «незручних» рішень є підтвердженням того, що владі потрібен ручний та слухняний орган конституційної юрисдикції», — заявили у суді.
У КСУ також відреагували на виступи в ефірі одного з телеканалів нардепів від фракції «Слуга народу» Анастасії Радіної та Олени Шуляк, які розкритикували рішення КСУ щодо скасування відповідальності за недостовірне декларування, та назвали їхні заяви «манупулятивними».
Зокрема, у суді розкритикували слова Радіної, яка заявила, що «Конституційний суд фактично сказав, що декларації можна не подавати, що в них можна брехати, що їх ніхто не має права перевіряти і за це нічого не буде».
У КСУ запевняють, що в ефірі також «маніпулювали з цифрами» щодо зарплат суддям. У суді стверджують, що за середній розмір зарплати суддів у місяць становить 254 тисяч гривень. А загалом за десять місяців цього року на зарплати одного судді витратити приблизно 2,5 млн грн.
Крім того, у КСУ відповіли на звинувачення голови НАЗК в тому, що орган конституційної юрисдикції країни перебрав на себе функції парламенту. «Це абсолютно не відповідає дійсності, оскільки КСУ у своїй діяльності керується виключно Конституцією та чинним законодавством. КСУ лише може визнати ту чи іншу норму закону неконституційною, проте не може створювати нові норми закону», — заявили у суді.
У КСУ вважають, що таким чином «продовжують нагнітати ситуацію» навколо суду.
- 27 жовтня Велика палата КСУ визнала неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування та приховування майна. Згодом стало відомо, що КС визнав неконституційними повноваження НАЗК моніторити спосіб життя чиновників. Це вже врятувало від відповідальності мера Одеси Геннадія Труханова, якого звинувачували у недекларуванні майна на 16 млн гривень, і колишнього голову Запорізької ОДА Костянтина Бриля.
- Згодом президент Зеленський подав до Ради законопроєкт, яким пропонує звільнити весь склад Конституційного суду, а рішення суду вважати таким, що не має юридичних наслідків. Голова КС заявив, що цей документ має ознаки конституційного перевороту.
- Увечері 2 листопада понад 100 нардепів на чолі зі спікером Ради Дмитром Разумковим зареєстрували в Раді альтернативний проєкт закону про відновлення електронного декларування.
- Крім того, 3 листопада 47 народних депутатів від фракцій «Слуга народу», «Голос» і «Довіра» зареєстрували законопроєкт, яким пропонується підвищити кворум Конституційного суду до 17 суддів.