Розробники американсько-німецької вакцини від коронавірусу заявили про 90% ефективності — імунітет з’являється після двох доз
- Автор:
- Катерина Кадакова
- Дата:
Paul Biris / Getty Images
Вакцина від коронавірусу американської фармацевтичної корпорації Pfizer і німецької компанії BioNTech запобігає зараженню на 90%.
Про це свідчать результати третьої стадії випробувань вакцини, оприлюднені 9 листопада на сайті корпорації.
Як зазначається, вакцину протестували на 43 500 добровольцях у шести країнах: США, Німеччині, Бразилії, Аргентині, ПАР і Туреччині, вона не викликала жодних побічних ефектів.
Вакцина, яка вводиться двома дозами з інтервалом у три тижні, «навчає» організм виробляти як антитіла, так і Т-клітини, що борються з COVID-19.
Згідно з результатами дослідження, через тиждень після отримання другої дози (через 28 днів після отримання першої дози) з’являється імунітет від коронавірусу.
Таким чином, це перша вакцина, ефективність якої була доведена під час клінічних випробувань.
Водночас ці дані не є остаточним аналізом — ідеться лише про ефективність вакцини у перших 94 добровольців із позитивним результатом на коронавірус. Компанії заявляють, що до третього тижня листопада матимуть більше даних про вакцину, а до того часу країни не можуть почати свої кампанії з вакцинації.
До того ж існує ще низка проблем. Зокрема, нині невідомо, як довго зберігається імунітет, також поки що не вирішено логістичні питання, оскільки вакцина має зберігатися за температури нижче мінус 80 градусів за Цельсієм.
У разі вирішення всіх питань компанія Pfizer готова вже до кінця 2020 року виготовити 50 мільйонів доз вакцини, а до кінця наступного — 1,3 мільярда.
- Johnson & Johnson почала третю стадію клінічних випробувань вакцини від COVID-19 наприкінці літа. Компанія стала четвертою у США, яка приступила до третього етапу випробувань. Заступник міністра охорони здоровʼя Віктор Ляшко заявив, що компанія може провести масштабні випробування вакцини від коронавірусу в Україні.
- Вакцина AstraZeneca дала імунну реакцію в літніх людей. Компанія сподівається завершити розробку до кінця року.
- Ізраїльський інститут біологічних досліджень, підпорядкований Міністерству оборони країни, розпочав перший етап клінічних випробувань потенційної вакцини проти коронавірусу. Якщо дослідження на добровольцях пройдуть успішно, то вже влітку 2021 року очікують на випуск власної вакцини.
- У серпні Путін оголосив про реєстрацію вакцини від коронавірусу «Супутник V», попри занепокоєння щодо її безпечності. Вакцину розробив російський Національний дослідницький центр епідеміології та мікробілогії імені М. Ф. Гамалії. Путін тоді стверджував, що його донька вже зробила щеплення.
- Вакцина ще проходить фінальний етап випробувань, а через пів року препарат тестуватимуть на дітях. У вересні почали вакцинувати мешканців Москви.
- Учені з кількох країн виявили підозрілі збіги в результатах дослідження російської вакцини від коронавірусу «Супутник V», опублікованих в журналі The Lancet, й у відкритому листі попросили надати оригінальні дані. Керівник дослідження відмовився їм відповідати.