Власник серверів із деклараціями подав позов до ОАСК про закриття реєстру, а його дружина працює в Конституційному суді
- Автор:
- Катерина Кадакова
- Дата:
Ратинський В'ячеслав / УНІАН
Компанія «Алтаюр», на чиїх серверах Національне агентство з питань запобігання корупції зберігає декларації посадовців, звернулася до Окружного адмінсуду Києва з вимогою припинити зберігання декларацій.
Про це з посиланням на адвоката Владислава Власюка пише «Українська правда».
Зокрема, власник серверів посилається на рішення Конституційного суду, який скасував антикорупційну реформу, а тому зберігання декларацій, як вважають у компанії, є нібито перевищенням владних повноважень.
Водночас голова НАЗК Олександр Новіков в інтерв’ю «Громадському» повідомив, що дружина власника «Алтаюру» виявилася працівницею Конституційного суду.
«Дружина власника ТОВ «Алтаюр» працює в Конституційному суді. Якимсь консультантом. Буквально вчора зʼясували це», — заявив він, висловивши припущення, що рішення КСУ про закриття публічного доступу до декларацій може бути повʼязане з цим.
Також Новіков розповів, що наразі сервери заарештовані.
«Це значить, що ніхто не може розпоряджатися і щось робити з цими серверами. У разі, якщо рішення ВАКСу буде скасоване, дійсно може бути загроза для реєстру декларацій», ㅡ пояснив він.
Окрім цього, голова НАЗК зазначив, що агентство планує подати позов до «Алтаюру» через переплачені за оренду серверів гроші, оскільки був «очевидний факт розтрати і привласнення бюджетних коштів».
Зауважимо, сервери в компанії «Алтаюр» орендували протягом трьох років (2017—2020). На початку 2020 року НАЗК виявило завищення вартості оренди серверів у понад чотири рази. Після цього договір із компанією не продовжили, НАБУ почало розслідування. Натомість в «Алтаюрі» відхрещуються від звинувачень і заявили, що їм не повернули обладнання.
- 27 жовтня Велика палата КСУ визнала неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування та приховування майна. Пізніше стало відомо, що КС визнав неконституційними повноваження НАЗК моніторити спосіб життя чиновників.
- 29 жовтня відбулися термінові засідання Кабінету міністрів і Ради національної безпеки та оборони. Після цього за розпорядженням уряду НАЗК з 00:00 30 жовтня відкрило доступ до реєстру електронних декларацій, який не працював із вечора 28 жовтня.
- Згодом президент Зеленський подав у Раду законопроєкт, яким пропонує звільнити весь склад Конституційного суду, а рішення суду вважати нікчемним і таким, що не має юридичних наслідків. Глава КС заявив, що цей документ має ознаки конституційного перевороту.
- Увечері 2 листопада понад 100 нардепів на чолі зі спікером Ради Дмитром Разумковим зареєстрували в Раді альтернативний проєкт закону про відновлення електронного декларування.
- Крім того, 3 листопада 47 народних депутатів від фракцій «Слуга народу», «Голос» і «Довіра» зареєстрували законопроєкт, яким пропонується підвищити кворум Конституційного суду до 17 суддів.