«Вони мають піти у відставку». Зеленський запропонував «найліберальніший шлях» вирішення ситуації з КСУ
- Автор:
- Катерина Кадакова
- Дата:
Сніжана Хромець / Артем Марков / «Бабель»
Президент Володимир Зеленський вважає найкращим виходом із ситуації, що склалася в Україні після скандального рішення Конституційного суду, добровільну відставку суддів КСУ.
Про це він заявив в ефірі програми «Свобода слова» 2 листопада.
«Відставка суддів КС – найліберальніший шлях. Там є судді, які не підтримували це рішення. Я вважаю, що навіть вони мають піти у відставку. Тоді у них є чесний, справедливий шанс стати суддею КС оновленого складу. І це буде справедливо. Всі це приймуть», — наголосив президент.
На думку Зеленського, завданням КСУ є «демонтувати повністю антикорупційну інфраструктуру нашої країн», а за ним стоять представники партій ОПзЖ та «За майбутнє».
«Вони випробовують державу, випробовують президента – якими будуть рішення. Вони нівелювали роботу НАЗК. НАЗК можна просто закривати. Далі вони порушують питання Вищого антикорупційного суду. Сьогодні вони могли, наприклад, скасувати земельну реформу. Вони побоялися [зокрема] і людей, які прийшли до них під КС», — додав глава держави.
Окрім цього Зеленський зазначив, що рішення КС критикують МВФ, ЄБРР, посли Великої сімки.
«Якщо не буде місії [МВФ] — у нас дірка в бюджеті. Нам потрібна допомога», — зауважив президент.
- 27 жовтня Велика палата КСУ визнала неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування та приховування майна. Суд розглядав справу за поданням 47 депутатів, більшість із яких — з «Опозиційної платформи — За життя». Пізніше стало відомо, що КС визнав неконституційними повноваження НАЗК моніторити спосіб життя чиновників.
- 29 жовтня відбулися термінові засідання Кабінету міністрів і Ради національної безпеки та оборони. Після цього за розпорядженням уряду з 00:00 30 жовтня НАЗК відкрило доступ до реєстру електронних декларацій, який не працював з вечора 28 жовтня.
- Згодом президент Зеленський подав до Ради законопроєкт, яким пропонує звільнити весь склад Конституційного суду. Глава КС заявив, що цей документ має ознаки конституційного перевороту.
- Венеційська комісія визнала законопроєкт порушенням Конституції. У НАЗК зазначили, що відновлення антикорупційної системи неможливе за умови незмінності рішення Конституційного суду.
- Зеленський назвав рішення КСУ «змовою старих еліт». На переконання президента, суддям «стало страшно» через посилення антикорупційних органів за його каденції.
- 30 жовтня — одразу після акції протесту під стінами Конституційного суду — КСУ через систему ProZorro замовив металеві ґрати на двері та вікна першого поверху.