Велика українська IT-компанія повідомила про масштабну кібератаку і попередила про новий можливий «злив» даних
- Автор:
- Катерина Кадакова
- Дата:
Videvo
Велику українську IT-компанію SoftServe атакували хакери та виклали у відкритий доступ дані.
Про це йдеться в заяві компанії, оприлюдненій на сторінці у Facebook.
«У вівторок, 1 вересня, SoftServe зазнав інциденту з кібербезпеки. Це була складна, багатокрокова та таргетована атака проти нашої компанії. У результаті якої було пошкоджено поштовий сервер компанії, виведено з ладу низку корпоративних сервісів, скомпрометовано внутрішній файловий сервер. Зловмисникам вдалося скачати фрагменти різної інформації, яку з метою тиску на компанію вони виклали у відкритий доступ», — йдеться в повідомленні.
За даними компанії, фрагменти даних, що були опубліковані, є результатом однієї атаки.
«Ми очікуємо, що нові дані знову можуть бути опубліковані, і готові до цього. Подібні дії зловмисників, а також різного роду провокації та розповсюдження фейків для нагнітання ситуації — поширена тактика в хакерських атаках», — додали у SoftServe.
Також у компанії розповіли, що їм вдалося локалізувати атаку впродовж кількох годин після нападу і відновити роботу корпоративних систем, які функціонують у звичайному режимі. Для комплексного незалежного розслідування інциденту залучено одного з провідних світових експертів з кібербезпеки.
«Упродовж попередніх років SoftServe мігрував усі ключові корпоративні системи в добре захищені хмарні платформи низки світових провайдерів. Жодна з цих систем не постраждала. Ми розуміємо, якими можуть бути наслідки атаки для наших теперішніх і колишніх співробітників і клієнтів, й активно комунікуємо з ними», — наголосили у SoftServe.
- 16 вересня в інтернеті були оприлюднені дані клієнтів SoftServe і цифрові копії документів, які, ймовірно, належать співробітникам компанії. В архіві з документами були скани паспортів українців і громадян інших країн Східної Європи.
- Торік корпорація Microsoft зафіксувала кібератаки з боку російських, китайських та іранських хакерів на організації, повʼязані з підготовкою і проведенням президентських виборів у США. Microsoft зафіксувала кібератаку росіян на фірму SKDKnickerbocker, яка консультує кандидата в президенти США Джо Байдена.
- Федеральне бюро розслідувань США оприлюднило керівництво з безпеки на час виборів американського президента, в якому вказало три основні способи іноземного втручання.
- 11 вересня 2020 року президент США Дональд Трамп продовжив на рік режим надзвичайного стану через загрозу іноземного втручання в американські вибори глави держави, які призначені на 3 листопада.