Голова білоруської дипломатії закликав Євросоюз не вводити санкції, що обмежують Лукашенка та його оточення
- Автор:
- Дмитро Мрачник
- Дата:
Wikipedia / Homoatrox
Голова Міністерства закордонних справ Білорусі звернувся до своїх колег з країн Європейського Союзу з проханням не запроваджувати додаткові санкції внаслідок фальсифікацій на виборах президента та поліцейської жорстокості щодо протестувальників.
Про це йдеться в заяві міністра Володимира Макея на сайті МЗС Білорусі.
Макей звинуватив ЄС у закликах до санкцій просто через те, що підходи блоку та Білорусі збігаються «далеко не завжди та не в усьому».
«Цим ви по суті підтверджуєте правоту тих, хто не вірить у нашу суверенну здатність розбудувати рівноправні та вигідні всім сторонам відносини з вашими державами», — написав він.
За словами голови білоруської дипломатії, санкції можуть зашкодити, бо в Білорусі «складна ситуація», пов’язана з «болючим етапом національного дорослішання», через який проходили всі країни Європи.
«Дайте й нам його пройти, краще з вашою допомогою, але без спроб примусу з використанням політичних, фінансових та інших очевидних важелів… Ми не зможемо розглядати це інакше, ніж недоброзичливі дії, що наносять збитків суверенітету Республіки Білорусь», — зазначив Макей.
При цьому санкції проти Білорусі, які активно обговорюють лідери Євросоюзу, стосуються лише персональних обмежень для самопроголошеного президента Олександра Лукашенка та його найближчого оточення.
- У Білорусі з 9 серпня тривають масові протести проти фальсифікацій на виборах. За даними ЦВК, Олександр Лукашенко набрав 80% голосів, а за даними спостерігачів, правозахисників і активістів — у Лукашенка не більше ніж 10% і перемогла на виборах Світлана Тихановська. Згодом вона виїхала з країни до Литви.
- 15 серпня Лукашенко заявив, що домовився з президентом Росії Володимиром Путіним, що він за першого ж запиту «допоможе гарантувати безпеку» в Білорусі.
- Євросоюз не визнав результатів виборів у Білорусі. Лідери блоку висловили занепокоєння через можливе військове вторгнення Росії у Білорусь, тож утрималися від сміливих заяв щодо ситуації в цій країні. Вони підкреслили, що Лукашенко відмовляється від діалогу, тому доводиться спілкуватися з Путіним.