Справа ОАСК: Венедіктова виключила з групи прокурорів свого заступника Любовича, але групу не ліквідувала
- Автори:
- Ангеліна Шеремет, Оксана Коваленко
- Дата:
Кузьмін Олександр / УНІАН
Генеральний прокурор Ірина Венедіктова не ліквідувала групу прокурорів, які займаються справою Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК). Вона виключила з неї свого заступника Андрія Любовича, який був старшим групи. Про це «Бабелю» повідомило джерело в Офісі генерального прокурора.
Саме Любович підписував підозри суддям і адвокатам в останній момент перед тим, як його виключили. Згідно з Кримінально-процесуальним кодексом, виключно генеральний прокурор або його заступник можуть підписувати підозри суддям і адвокатам.
За словами джерела, Любович займав у цій справі «принципову позицію» та планував «йти напролом і до кінця».
27 липня «Дзеркало тижня» опублікувало матеріал, в якому йдеться, що генеральний прокурор Ірина Венедіктова своїм рішенням ліквідувала групу прокурорів у справі щодо ОАСК. Напередодні ліквідації групи Любович і Венедіктова погодили вручення підозр 12 фігурантам розслідування, зокрема й главі суду Павлу Вовку. А Любович того ж дня поставив свій підпис під документом, згідно з яким розслідування цієї справи від СБУ повністю перейшло до НАБУ.
- 17 липня НАБУ показало запис розмов Вовка і суддів ОАСК. Того ж дня працівники НАБУ провели обшуки в суді, після чого Вовку та його заступнику Євгену Аблову повідомили про підозру. Крім них, підозру отримали ще 5 суддів цього суду і голова Державної судової адміністрації Зеновій Холоднюк. Усіх їх підозрюють у «створенні злочинної організації та захопленні влади».
- Вовк після цього заявив, що НАБУ не повідомило йому про підозру, а сам він перебуває у відпустці.
- 21 липня НАБУ оприлюднило нові записи телефонних розмов Вовка з головою Державної судової адміністрації Зеновієм Холоднюком. Після цього судді Окружного адміністративного суду Києва звернулися до президента Володимира Зеленського. Вони заявили про тиск і вважають, що «сили, які фінансуються з-за кордону» хочуть призначити іноземців керувати українськими судами.
- 22 липня в Окружному адмінсуді Києва заявили, що не можуть передати вісьмом своїм суддям виклики на допит у НАБУ, оскільки ті перебувають у відпустці.