Міністр цифрової трансформації Федоров: Довідку про реєстрацію місця проживання та склад сімʼї скасують

Дата:

Соколовська Інна / УНІАН

Міністерство цифрової трансформації має намір скасувати довідку про реєстрацію місця проживання та про склад сімʼї. Це входить у найближчі плани, повідомив у Facebook віцепремʼєр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Він заявив, що на нараді 18 вересня було прийнято положення Міністерства, за яким до Мінцифри переходить функція формування політики у сфері адмінпослуг. «Це дозволить змінювати логіку одержання адміністративних (соціальних, публічних) послуг, а не «оцифровувати совок», — пише Федоров.

За його словами, у недалекому майбутньому буде «повністю викоренена» форма 13 (довідка про реєстрацію місця проживання), яку отримують щороку понад 20 млн разів.

Також скасують довідку про склад сімʼї. «Понад мільйона отримань і години часу в черзі за нею (тільки в Києві її не вимагають, рідко в регіонах)», — додав міністр.

На повністю електронне оформлення документів буде переведена послуга «єМалятко». Міністр пообіцяв запуск автоматичних послуг без чиновників (кабінет забудовника) і прискорення роботи ЦНАПів за рахунок автоматизації процесів і трансформації у фронт-офіс електронних послуг.