У понеділок, 31 грудня, набуло чинності рішення США про вихід з Організації Обʼєднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО).
Про завершення роботи американської місії держдепартамент США оголосив у жовтні 2017 року. При цьому Вашингтон залишиться в ЮНЕСКО в статусі постійного спостерігача.
37 країн створили ЮНЕСКО як правозахисну організацію, яка пропагує освіту, науку і культуру, в листопаді 1945 року
Серед причин виходу, які називав Білий дім у 2017 році, — зростання заборгованості в ЮНЕСКО, необхідність фундаментальної реформи в організації та «упередженість по відношенню до політики Ізраїлю в регіоні». «ЮНЕСКО політизувала практично всі питання, якими вона займається. Вона проявляє ворожість по відношенню до вільного суспільства, особливо до вільного ринку і вільної преси, і демонструє необмежену бюджетну експансію», — йшлося в заяві адміністрації Трампа.
У грудні 2017 року Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію, що засуджує рішення Дональда Трампа про визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю і перенесення американського посольства. Після цього Ізраїль також заявив про вихід з ЮНЕСКО.
- 1 червня 2017 року Трамп оголосив про вихід США з Паризької кліматичної угоди. Він заявив, що договір від 2015 року накладає на США «драконівські зобовʼязання», зокрема вимагає скоротити вугільну промисловість.
- У жовтні 2018 року США заявили про вихід з договору з Росією про ліквідацію ракет середньої та малої дальності.