Російська корпорація «Роскосмос» випустила звіт за 2017 рік, у якому визнала, що за якістю космічної техніки не може перевершити конкурентів.
Відповідно до нього, у 2017 році «Роскосмос» планував запустити 25 ракет-носіїв, але в підсумку запустив тільки 21. Також там зазначили, що як і раніше відбуваються аварії російської техніки, хоча середній рівень аварійності знижується: якщо в 2014 році було три аварії, то в 2017-му — одна.
Падіння конкурентоспроможності Росії на ринку космічних запусків у «Роскосмосі» повʼязали з приватними компаніями зі США. Російська компанія вважає, що вони надають послуги за «демпінговими цінами». Як приклад у звіті навели компанію SpaceX Ілона Маска і її сімейство ракет-носіїв Falcon.
Іншою проблемою в компанії назвали поставки комплектуючих для ракетоносіїв з України. Росіянам довелося відкласти запуск трьох космічних апаратів через недопоставки українськими партнерами комплектуючих.
Ще однією проблемою для «Роскосмосу» стало скорочення бюджетного фінансування через санкції. Цією обставиною корпорація пояснює невиконання плану з виробництва ракетно-космічної техніки.
- У кінці жовтня страхові компанії в Росії відмовилися брати участь у конкурсі з відбору компанії, яка страхуватиме ризики запуску ракети-носія «Союз-ФГ».
- В ніч на 30 серпня на російському кораблі «Союз МС-09», який перебуває на Міжнародній космічній станції, стався витік повітря. Пізніше виявилося, що причина — отвір, зроблений в обшивці корабля дрилем.