Космічний телескоп «Джеймс Вебб» сфотографував найвіддаленіші глибини Всесвіту
- Автор:
- Анна Холоднова
- Дата:
Космічний телескоп «Джеймс Вебб» під час тестування зробив знімок далекого космосу. Учені кажуть, що це одне з найглибших зображень Всесвіту.
Про це повідомляє Space.com.
Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) опублікувало це зображення 6 липня. Зображення складається із 72 знімків, які датчик точного наведення «Джеймса Вебба» робив із 32-годинною експозицією протягом восьми днів у травні.
Це тестове зображення. Датчик зробив його у несправжньому кольорі під час випробування. Камера ближнього інфрачервоного діапазону телескопа фокусувалася на зірці під назвою HD147980, а сам «Джеймс Вебб» обертався з боку на бік, як літак.
Зображення демонструє космос у кольоровій гамі від білого до червоного. Білі відтінки показують обʼєкти, що випромінюють найяскравіше інфрачервоне світло, а червоні — більш тьмяні обʼєкти.
На зображенні можна побачити кілька зірок, які спалахують і нагадують знак плюс. Решта — це галактики.
«Найслабші краплі на цьому зображенні — це саме ті типи «слабких» галактик, які «Вебб» вивчатиме в перший рік наукових операцій», — заявив науковий співробітник, що працює із телескопом, Джейн Рігбі.
Команда фахівців завершує вводити телескоп в експлуатацію і планує показати перші повноцінні наукові зображення 12 липня.
- 25 грудня 2021 року NASA запустило телескоп імені Джеймса Вебба вартістю $10 мільярдів, який замінить телескоп «Хаббл». Його відправили на відстань 1,5 мільйона кілометрів від Землі — до точки L2. Учені покладають на «Вебб» великі надії — він допоможе набагато глибше зазирнути у Всесвіт і докладніше вивчити галактики та планети.
- 29 грудня в NASA повідомили, що телескоп працюватиме довше, ніж очікувалося. Аналіз траєкторії показав, що його запасу палива вистачить на понад 10 років роботи.
- 11 лютого космічний телескоп «Джеймс Вебб» надіслав перше зроблене ним фото.
- 9 червня одне з дзеркал космічного телескопа «Джеймс Вебб» зіткнулося з крихітним уламком астероїда. Мікрочастинка астероїда залишила по собі вмʼятину. Зіткнення мало помітний вплив на передачу даних обсерваторії, проте не вивело апарат з ладу.