ДБР оголосило підозру екссудді апеляційного суду Луганщини, яка перейшла до «Верховного суду ЛНР»
- Автор:
- Олег Панфілович
- Дата:
YouTube / Луганский Информационный Центр
Державне бюро розслідувань оголосило підозру екссудді Апеляційного суду Луганської області в державній зраді.
Про це повідомляє пресслужба ДБР.
У 2014 році, після захоплення частини Луганської області російськими військами, вона не прибула на підконтрольну українській владі територію. Натомість колишня суддя почала активно працювати на самопроголошену владу в «ЛНР». Жінка увійшла до складу робочої групи «ЛНР», де розробляла закони псевдодержавного утворення.
Пізніше екссуддя подала документи для участі в конкурсі, який оголосила «кваліфікаційна колегія суддів ЛНР». За результатами «конкурсу» вона стала «суддею», а надалі отримала посаду заступника голови «Верховного суду ЛНР».
Жінці оголосили підозру за статтями 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну та повалення конституційного ладу), 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) і 111 (державна зрада) Кримінального кодексу. Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років з конфіскацією майна.
ДБР не вказує імені підозрюваної, однак за даними з відкритих джерел йдеться про Ніну Кравченко. У 2018 році вона очолювала «екзаменаційну комісію з прийому кваліфікаційного іспиту на посаду судді ЛНР».
- Прокуратура АР Криму оголосила підозру низці суддів в анексованому Росією Криму у сприянні витісненню з півострова незгодних з окупаційним режимом.
- 3 листопада 2018 року в Києві затримали ексголову Апеляційного суду Криму Валерія Чорнобука, який у 2014 році перейшов на бік окупантів, а потім повернувся до України й отримав посаду голови Апеляційного суду Дніпропетровської області. Раніше його намагалися затримати у Дніпрі, але він утік від правоохоронців і переховувався в Україні. Його заарештували на 2 місяці. Потім Верховний суд поновив його на посаді, з якої звільнила Верховна Рада у 2016 році. Прокуратура АРК порушила справу проти суддів, які визнали рішення Ради незаконним.