США ввели нові санкції проти Росії — висилають 10 дипломатів та блокують активи низки компаній і осіб
- Автор:
- Олексій Ярмоленко
- Дата:
Michael Parulava / Unsplash
У Білому домі офіційно оголосили, що запроваджують нові санкції проти російських компаній та осіб, а також висилають зі США 10 дипломатів.
Про це пише пресслужба Білого дому.
«Адміністрація Байдена ясно дала зрозуміти, що Сполучені Штати хочуть, щоб відносини з Росією були стабільними і передбачуваними. Ми не думаємо, що нам потрібно продовжувати рух негативною траєкторією. Однак ми також ясно дали зрозуміти — публічно і в приватному порядку — що ми будемо захищати наші національні інтереси і підвищувати вартість дій російського уряду, спрямованих на заподіяння нам шкоди», — наголосили там.
Міністерство фінансів США опублікувало три окремі новини про введення нових санкцій. Вони стосуються кібератаки на американські установи, анексії Криму та втручання у вибори в США.
Що стосується кібератак, то Штати відтепер заборонили фінансовим установам США брати участь на первинному ринку рублевих та нерублевих облігацій, які випускатимуться Центробанком Росії , Мінфіном або іншими відомствами з 14 червня 2021 року. Також санкції ввели проти компаній:
- Технополис «ЭРА»;
- АТ «Пасит»;
- Федеральна державна автономна наукова установа «Науково-дослідний інститут спеціалізованих обчислювальних пристроїв і автоматики безпеки»;
- ТОВ «Необит»;
- АТ «Передовые системные технологии»;
- АТ «Позитив Текнолоджиз».
Також Штати висилають 10 російських дипломатів з посольства у Вашингтоні. На думку адміністрації Байдена, вони були розвідниками.
За участь у будівництві Кримського мосту санкції наклали на компанії «Ленпромтранспроект» та «Управління будівництва залізниці Беркакіт-Томмот-Якутськ». Також Штати ввели санкції проти гендиректора компанії «Мостотрест» Леоніда Риженкіна. За участь в анексії Криму обмеження запровадили проти так званих «міністрів» Криму Лариси Кулініч та Павла Каранди, а також проти місцевих головних силовиків — Володимира Терентьєва та Леоніда Михайлюка.
Також було запроваджено низку санкцій за втручання у російські вибори. Зокрема, Штати ввели обмеження проти таких ЗМІ: InfoRos, NewsFront, SouthFront та «Фонд стратегической культуры». Керівником російської пропаганди у США вважають першого заступника керівника Адміністрації президента Росії Олексія Громова. Проти нього теж ввели санкції. Також під санкції потрапив російський агент Костянтин Килимник, який співпрацював з політтехнологом Полом Манафортом.
- Помічник президента Росії Юрій Ушаков на зустрічі з послом США в Росії, яка відбулася на наступний день після розмови Джо Байдена і Володимира Путіна, заявив, що Штати мають утриматися від запровадження санкцій. Інакше, пригрозив він, Москва відреагує «рішуче».
- 13 квітня Байден провів другу телефонну розмову з Путіним. Він запропонував зустріч і закликав Росію знизити напруженість. Речник президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що пропозиція Байдена про зустріч із Путіним вивчається і оцінюється, але говорити про це предметно поки зарано. Майданчики для перемовин вже запропонували Фінляндія, Австрія, Ісландія та Чехія.
- Торік влада США звинуватила російських хакерів у кібератаці на американські держустанови. 10 грудня 2020 року стало відомо, що невідомі хакери зламали мережу провідної компанії з кібербезпеки FireEye і викрали цифрові інструменти, за допомогою яких фахівці виявляли уразливості в системах захисту інших компаній та урядів.