«Схеми»: Судді КСУ взяли собі у помічники дружин та родичів колег
- Автор:
- Олексій Ярмоленко
- Дата:
Ратинський В'ячеслав / УНІАН
Судді Конституційного суду поза конкурсом призначили собі у помічники родичів та дружин своїх же колег.
Про це йдеться у розслідуванні програми «Схеми».
Суддя Олександр Литвинов наприкінці 2018 року взяв у помічники Юлію Касмініну. Вона — донька іншого судді КСУ Олександра Касмініна. Згідно з інформацією суду, лише за рік Касмініна заробила на посаді помічника до 400 тисяч гривень.
Її батько у коментарі журналістам зазначив, що донька стала помічницею судді «відповідно до закону про Конституційний суд».
Водночас у судді Касмініна помічницею працює Ольга Шаптала — невістка колишньої голови КСУ Наталії Шаптали. У судді Віктора Кривенка є помічниця на ім’я Тамара Федоренко. Вона — дружина екссудді КСУ Михайла Гультая.
З 20:40
13 із 15 суддів Конституційного суду, зокрема глава КСУ Олександр Тупицький та доповідач Ігор Сліденко, перед голосуванням за визнання частини антикорупційного законодавства неконституційною масово писали заяви про самовідвід. Вони мали сумнів щодо власної неупередженості та об’єктивності через імовірний конфлікт інтересів. Але потім самі ж проголосували за відмову у задоволенні цих заяв. Після чого розглянули справу про антикорупційне законодавство та винесли рішення за зачиненими дверима — за один день.
- 27 жовтня Велика палата КСУ визнала неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування та приховування майна. Пізніше стало відомо, що КС визнав неконституційними повноваження НАЗК моніторити спосіб життя чиновників.
- 29 жовтня відбулися термінові засідання Кабміну і Ради національної безпеки та оборони. Після цього за розпорядженням уряду НАЗК з 00:00 30 жовтня відкрило доступ до реєстру електронних декларацій, який не працював із вечора 28 жовтня.
- 4 грудня Верховна Рада повернула кримінальну відповідальність за декларування недостовірної інформації — депутати ухвалили законопроєкт, який передбачає штраф і обмеження волі, але не увʼязнення.
- 29 грудня Зеленський своїм указом відсторонив Тупицького на два місяці, а 28 лютого — ще на місяць. У КСУ назвали указ президента юридично нікчемним і наголосили, що суд продовжує працювати у штатному режимі.
- Тупицькому намагалися повідомити про підозру 24 грудня. Його підозрюють у підкупі свідка та наданні завідомо неправдивих свідчень. Зрештою 19 січня ДБР повідомило йому про підозру.