Реформувати суди та не провокувати насильство: депутати «Слуги народу» оприлюднили заяву через вирок Стерненку
- Автор:
- Олексій Ярмоленко
- Дата:
Сергій Моргунов / «Бабель»
Група нардепів із фракції «Слуга народу» оприлюднила заяву у зв’язку з оголошенням вироку одеському активісту Сергію Стерненку.
Відповідну заяву вони публікують на своїх сторінках у Facebook.
Нардепи зазначають, що справа Стерненка є лише маркером недовіри суспільства до судової системи. Тому вони розуміють, чому активісти виходять на протести. Також нардепи вважають, що вибір судді, який демонстративно виявляє прихильність до радянських лідерів Сталіна та Леніна, викликає обурення. Водночас різні опозиційні сили, на думку депутатів, прагнуть використати цю справу, щоб розділити Україну на два табори.
«Ми вважаємо саме питання відновлення справедливого правосуддя найбільш принциповим для українського суспільства сьогодні, натомість засуджуємо політичні цілі дестабілізації країни, які переслідують деякі політичні сили», — зазначають нардепи.
Тому члени фракції «Слуги народу», які підписали звернення, зобов’язуються докласти усіх зусиль для проведення справжньої судової реформи, вимагають перевести Стерненка до Київського СІЗО, вимагають провести прозорий та публічний судовий розгляд цієї справи в інших інстанціях. Водночас там закликають громадянське суспільство не провокувати насильство та не дати використати себе для дестабілізації ситуації в Україні.
- 23 лютого Приморський суд Одеси засудив Сергія Стерненка до 7 років та трьох місяців увʼязнення з конфіскацією майна за розбійний напад під час викрадення у 2015 році депутата Комінтернівської райради Сергія Щербича. Потерпілий стверджував, що приїхав на зустріч зі Стерненком, який разом із соратником Русланом Демчуком заштовхали його до авто і відвезли в підвал, де катували. Від депутата, зокрема, вимагали відмовитись від мандата. Щербичу також нібито погрожували фізичною розправою.
- Правоохоронці не повідомляли ані про конкретних осіб, причетних до злочину, ані про їхні ознаки. Лише за п’ять місяців Стерненку та Демчуку вручили підозри. Їх затримали й заарештували, однак пізніше випустили з-під варти. Справу передали в суд для розгляду по суті ще в 2016 році. Потерпілий переважно не з’являвся в суд.
- Захист Стерненка вказував на процесуальні порушення під час процесу. Зокрема, суддя цитував свідка, якого в суді не допитували. Після оголошення вироку депутати з фракції «Голос» почали збирати підписи за відставку генерального прокурора Ірини Венедіктової.
- Після вироку Стерненку під Приморським судом в Одесі почалися протести, там запалили фаєри. Сам активіст наголосив, що це рішення продиктоване з Офісу президента, вважає себе невинним, а справу — політично вмотивованим переслідуванням. У низці міст України після оголошення вироку почалися акції протесту на підтримку активіста.