Справа Татарова: Венедіктова скасувала допит керівництва НАБУ
- Автор:
- Олексій Ярмоленко
- Дата:
Ратинський В'ячеслав / УНІАН
Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова скасувала допит керівництва НАБУ, зокрема і директора установи Артема Ситника.
Про це вона написала у своєму Facebook.
«Допит Ситника та [начальника Головного підрозділу детективів Андрія] Калужинського відміняється. Вчора пізно ввечері повернулася з Брюселю. Думала, що в мене графік був насичений», — повідомила Венедіктова.
Раніше журналіст Юрій Бутусов повідомив, що Ситника, Калужинського, а також старшого детектива НАБУ Руслана Габрієляна викликають на допит до Офісу генерального прокурора у справі про ймовірну корупцію заступника глави Офісу президента Олега Татарова. Допит планували проводити заступник генерального прокурора Олексій Симоненко і прокурор Юрій Розанов. Керівництво НАБУ викликали на допит як свідків, і це могло створити конфлікт інтересів, оскільки вони не зможуть бути одночасно і свідками, і процесуальною стороною. У зв’язку з цим НАБУ було б зобов’язане передати справу іншому органу.
- 18 грудня 2020 року детективи НАБУ повідомили Татарову про підозру у причетності до справи про заволодіння 81 мільйоном гривень Нацгвардії. Після цього він заявив, що ініціював передачу своїх посадових обовʼязків іншому працівнику Офісу президента. За його словами, він зробив це, «щоб уникнути маніпуляцій, що нібито можуть тиснути на правоохоронні органи».
- 24 грудня стало відомо, що Офіс генерального прокурора передав від НАБУ до СБУ справу Татарова. НАБУ у відповідь звинуватило Офіс генпрокурора в безпрецедентному втручанні в розслідування. Відомство повідомляє, що підслідну бюро справу до СБУ передав заступник генпрокурора Олексій Симоненко. Рішення було ухвалено без консультацій з НАБУ і САП, а відмітку про це в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зробили 23 грудня о 23:42.
- Генпрокурор Ірина Венедіктова заявила, що непричетна до передачі справи, і просить реагувати на розслідування без емоцій.
- 15 січня Вищий антикорупційний суд зобовʼязав генпрокурора розглянути клопотання про повернення справи до НАБУ. НАБУ тричі просило Офіс генпрокурора повернути справу, але там посилаються на рішення Печерського суду.