Дослідження: Імунітет до коронавірусу тримається щонайменше пів року. Винятків украй мало
- Автор:
- Дмитро Мрачник
- Дата:
Ezra Acayan / Stringer
Люди, які перехворіли коронавірусом, навряд чи заразяться повторно менш ніж за пів року після першого одужання. Про це йдеться в новому дослідженні стану здоров’я британських медиків, які лікують інфікованих, повідомляє Reuters.
Висновки мають заспокоїти десятки мільйонів людей, які пережили коронавірус, переконані дослідники з Оксфордського університету.
«Це дійсно хороші новини, бо ми можемо бути впевнені, що більшість людей, які заразилися COVID-19, не заразяться знову принаймні за короткий час», — сказав співавтор роботи професор Девід Айр.
Окремі випадки повторного зараження коронавірусом можуть бути ознакою короткотривалого імунітету. Проте дослідження, проведене на лікарях, які мають найвищий ризик зараження, підтверджує, що випадки повторного захворювання вкрай рідкісні.
«Зараження COVID-19 гарантує захист проти повторного зараження для більшості людей щонайменше на шість місяців. Ми не знайшли жодних симптомів інфекції в учасників дослідження, які отримали позитивний тест на антитіла», — сказав Айр.
89 з 11 тисяч медпрацівників, що не мали антитіл, захворіли повторно. З 1,2 тис. медиків, які мали антитіла, повторно не захворів ніхто.
Персонал, у якого були виявлені антитіла, також мав менше шансів отримати позитивний ПЛР-тест на коронавірус, не маючи симптомів. З тих, у кого не було антитіл, позитивний тест отримали 76 медиків, а з тих, у кого були — лише троє, які успішно одужали без симптомів.
Дослідження проводили з квітня до листопада цього року. Робота ще не пройшла рецензування іншими вченими.
- У США хворий на коронавірус тренер міг заразити 50 спортсменів. Але жоден з них не підхопив хворобу завдяки вентиляції та дистанції.
- Деякі хворі на коронавірус стикаються з довготривалими проблемами шкіри. Дослідники Массачусетської загальної лікарні США вивчили такі прояви, як висипи, кропив’янка та набряки пальців ніг, і встановили, що в деяких випадках вірус має вплив на здоровʼя шкіри.
- Більшість нових випадків COVID-19 в Європі повʼязана із мутованим штамом коронавірусу, який був виявлений влітку в Іспанії та поширився на континенті протягом літа завдяки туристам.
- У світі спостерігається стрімке падіння смертності від коронавірусу, що свідчить про збільшення шансів на виживання для пацієнтів серед усіх вікових груп.