«Коронакриза коштуватиме $28 трлн». У МВФ покращили прогноз щодо падіння світового ВВП
- Автор:
- Катерина Кадакова
- Дата:
Death to Stock
Збитки для глобальної економіки від пандемії коронавірусу можуть сягнути 28 трлн доларів упродовж наступних пʼяти років.
Про це заявила директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва під час пресконференції у Вашингтоні.
«Протягом наступних пʼяти років криза, за наявними оцінками, може коштувати 28 трлн доларів втрат для ВВП», — сказала вона.
Також директор МВФ зазначила, що за девʼять місяців глобальна криза забрала життя понад мільйон людей та розвернула глобальну економіку у зворотному напрямі, зокрема, різко зросли показники безробіття, бідності та суттєво підвищився ризик для економік країн із низьким доходом.
«За останні декілька місяців картина стала менш похмурою, але ми все ще прогнозуємо найгіршу глобальну рецесію після Великої депресії. Ми очікуємо падіння показників економічного зростання до —4,4% цього року [раніше прогноз був на рівні —4,9%]», — додала Георгієва.
Водночас, за словами директора МВФ, є й позитивні новини.
«Ми бачимо безпрецедентні зусилля щодо розробки вакцини та ліків, ми бачимо надзвичайні та скоординовані фіскально-грошові заходи, які створюють тверду основу для світової економіки. Попри те, що в наших прогнозах є величезна доля невизначеності, ми все ж передбачаємо часткове й нерівномірне відновлення в 2021 році», — зауважила вона.
За прогнозами МВФ, розповіла Георгієва, глобальне економічне зростання наступного року очікується на рівні 5,2% ВВП.
- Крісталіна Георгієва заявила у березні, що глобальна економіка занурилася в рецесію, як мінімум не меншу, ніж була у 2009 році.
- У Міжнародному валютному фонді назвали відсутність накопичень та обмежену підтримку з боку держави основними факторами, через які українська економіка страждає від коронавірусної кризи більше за інших.
- Премʼєр-міністр України Денис Шмигаль 21 вересня провів онлайн-зустріч із директором Європейського департаменту Міжнародного валютного фонду Альфредом Каммером і обговорив співпрацю з місією.
- Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив, що Україна може отримати черговий транш МВФ у грудні 2020 року.
- Натомість аналітики американського фінансового конгломерату Morgan Stanley вважають, що Україна не отримає транш від МВФ до кінця року.