Нового керівника САП обиратиме підлеглий Авакова Олексій Дрозд. У ЦПК заявляють про порушення закону
- Автор:
- Вікторія Мартинюк
- Дата:
Сніжана Хромець / Артем Марков / «Бабель»
Один з членів конкурсної комісії з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) — начальник відділу докторантури та ад’юнктури Нацакадемії внутрішніх справ Олексій Дрозд — є також поліцейським. Про це повідомляє «Центр протидії корупції», наголошуючи, що він не може бути членом конкурсної комісії через пряму законодавчу заборону.
У ЦПК наголошують, що в законі «Про прокуратуру» зазначено, що членами конкурсної комісії не можуть бути державні службовці або особи, які займають політичні посади, депутати Верховної Ради і місцевих рад, військовослужбовці, працівники правоохоронних органів, члени політичних партій. Нацполіція є правоохоронним органом, отже, працівникам поліції прямо заборонено бути членами конкурсної комісії.
Окрім того, згвдно з положеннями закону «Про Національну поліцію», відрядження поліцейського до іншого органу не означає втрату статусу поліцейського, хоча й означає звільнення із займаної посади. Дрозд, за даними його декларації, отримує компенсаційні витрати та грошове забезпечення, визначене для поліцейських.
Що ще відомо про Дрозда?
Дрозда в комісію делегували від фракції «Слуга народу». Його батько — приватний підприємець, фірма якого протягом двох років виграє мільйонні державні тендери.
У своїй декларації Дрозд вказав земельну ділянку площею 0,24 га за 50 тис. гривень у селі Хотів Київської області, придбану у 2017 році, хоча її ринкова вартість значно вища. У 2018 році його дружина придбала авто Volkswagen Golf 2015 року випуску за 179 тис. гривень. Вартість уживаного авто такої ж марки значно вище та коливається від 265 до 415 тисяч гривень.
- 21 серпня глава САП Назар Холодницький звільнився з посади, а вже 28 серпня Конституційний суд визнав неконституційним призначення Артема Ситника директором НАБУ.
- На початку вересня посли країн «Великої сімки» (США, Канада, Велика Британія, Німеччина, Франція, Італія і Японія) закликали Україну зберігати незалежність антикорупційних органів і не чинити тиску під час обрання їхніх керівників.
- 17 вересня Верховна Рада з третьої спроби затвердила своїх представників у комісії з обрання голови САП, попри застереження. В Європарламенті після цього заявили, що Україна ризикує втратити безвізовий режим з Євросоюзом і півторамільярдний транш допомоги, оскільки уряд просуває до комісії сумнівних кандидатів.
- Водночас Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ Жозеп Боррель повідомив, що згідно з останнім звітом Україна виконує всі умови для безвізового режиму з ЄС.
- 5 жовтня генпрокурор Ірина Венедіктова анонсувала початок процедури відбору «потужного, дієвого і незалежного» голови САП.