ТКГ погодила нові ділянки розмінування і розведення сил на Донбасі
- Автор:
- Катерина Кадакова
- Дата:
Ministry of Defense of Ukraine / Flickr
Тристороння контактна група погодила 19 ділянок розмінування і чотири ділянки розведення сил на Донбасі.
Про це повідомили у пресслужбі Офісу президента України за підсумками засідання ТКГ, яке відбулося у форматі відеоконференції 2 вересня.
«Тристороння контактна група повністю погодила рамкове рішення про протимінну діяльність, яке стане основою для проведення робіт із гуманітарного розмінування в майбутньому. Були погоджені координати 19 пріоритетних ділянок розмінування. Двадцята ділянка поблизу Золотого розміновуватиметься в межах проведення робіт із відкриття додаткового КПВВ у цьому районі, яке попередньо заплановано на листопад», — йдеться у повідомленні.
Окремо в Офісі президента заявили про принципове погодження чотирьох наступних ділянок розведення сил і засобів.
«Поставлено завдання безпековій групі розробити детальний план та фіналізувати проєкт доповнення до Рамкового рішення Тристоронньої контактної групи про розведення сил та засобів від 21 вересня 2016 року», — додали в пресслужбі.
Також сторони погодилися з необхідністю продовження дотримання режиму тиші.
Ще одним питанням відеозустрічі стало звільнення утримуваних осіб.
«У межах робочої групи з гуманітарних питань українська сторона виконала всі необхідні процедури, надавши ОБСЄ інформацію про утримуваних осіб, яких запитує інша сторона в рамках взаємного звільнення. Україна вже понад місяць очікує на інформацію про стан та місцеперебування запитуваних осіб, утримуваних на тимчасово окупованих територіях», — наголосили у президента.
Своєю чергою координатор від ОБСЄ Тоні Фріш заявив про неприпустимість повʼязування процесу звільнення утримуваних осіб зі сторонніми питаннями і закликав усіх учасників завершити процес обміну списками.
Наступне засідання Тристоронньої контактної групи заплановане на 16 вересня.
- Перший прем’єр і заступник голови української делегації в ТКГ Вітольд Фокін 30 серпня заявив, що особливий статус потрібно надати усьому Донбасу, включно з підконтрольними Україні територіями.
- Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков підкреслив, що заяви Вітольда Фокіна щодо Донбасу не відповідають національним інтересам України. Офіс президента відреагував на інтервʼю Фокіна, наголосивши, що той «щойно приєднався до переговорного процесу і розбирається з тематикою».
- Сам же Фокін заявив, що лише цитував положення Мінських домовленостей.
- Голова Верховної Ради Дмитро Разумков розповів, що Фокін звертався до Верховної Ради щодо призначення виборів на окупованому Донбасі.