Білоруси запропонували встановити за власний рахунок камери на виборчих дільницях. Їм відмовили
- Автор:
- Дмитро Мрачник
- Дата:
Tobias Jussen / Unsplash
Центральній виборчій комісії Білорусі запропонували встановити на дільницях камери спостереження за рахунок громадян. Чиновники відмовили.
Про це повідомляє TUT.by.
Цього тижня громадянська ініціатива «Чесні люди» звернулась до ЦВК Білорусі з пропозицією встановити камери для трансляції процесу підрахунку голосів на виборах президента.
Зокрема, запропонували замінити камерами команди незалежних спостерігачів. Оплатити встановлення камер мали громади з виборчих округів.
Також до ЦВК звернувся штаб кандидатки Світлани Тихановської, зазначаючи, що обʼєднання «Чесні люди» розробило як технічні, так і правові аспекти ініціативи — на встановлення камер зголосилися відразу кілька компаній, а технічне завдання повністю відповідає чинному законодавству.
ЦВК вирішила відмовити, оскільки проєкт не відповідає «вимогам виборчого законодавства» і містить «неясності порядку практичної реалізації пропозиції».
«Оснащення всіх дільниць для голосування з прямою цілодобовою трансляцією вимагає, як і введення інших виборчих процедур з використанням інформаційних технологій, не лише правових, але й інфраструктурних передумов», — йдеться у відповіді чиновників.
- 14 липня в Мінську та інших містах Білорусі спалахнули протести після відмови ЦВК реєструвати кандидатів Бабарика та Цепкала. Силовики грубо затримували людей і били. Подекуди активісти давали відсіч.
- Правозахисники повідомляють, що по всій країні під час демонстрацій затримали сотні людей, більшість — у Мінську.
- Наступного дня люди зібралися під ЦВК, щоб подати скаргу на рішення комісії про нереєстрацію Бабарика та Цепкала. До вечора утворилася черга понад кілометр. Після закриття ЦВК ОМОН почав масово затримувати людей.
- Колишній кандидат у президенти Валерій Цепкало прибув до України. Тут він планує дати серію пресконференцій про передвиборчу ситуацію в Білорусі.
- У Білорусі успішно відбувся один з наймасовіших мітингів за останні роки. Правозахисники нарахували понад 60 тисяч учасників.