«Закон Люсі»: у Великій Британії посередникам заборонять продавати цуценят і кошенят
- Автор:
- Олена Козаченко
- Дата:
Erda Estremera / Unsplash
Уряд Великої Британії має прийняти закон, який забороняє вирощувати та продавати цуценят і кошенят третім особам в обхід заводчиків і притулків. Він має покласти край недобросовісним заводчикам, які тримають тварин постійно вагітними і часто у брудних і поганих умовах. Про це пише The Guardian.
Новий закон, який вже отримав народну назву «Закон Люсі», захищає права домашніх улюбленців і має набути чинності у квітні 2020 року.
Вважається, що неетична практика розведення цуценят і кошенят призводить до того, що малюків забирають від матері всього через кілька тижнів після народження, що піддає їх ризику захворювань і поведінкових проблем.
«Я хотів би подякувати невтомним учасникам кампанії та любителям тварин, які допомогли добитися цих позитивних змін. Це все частина нашого плану, щоб зробити цю країну кращим місцем у світі для захисту і догляду за тваринами», — заявив міністр навколишнього середовища Майкл Гоув.
Кампанію підтримали відомі люди і благодійні організації, зокрема Королівське товариство з захисту тварин від жорстокого поводження (RSPCA) і Batsea Dogs and Cats Home.
Актор Пітер Іган, захисник прав тварин, який просував закон, назвав його «найбільш захоплюючою зміною в законодавстві щодо захисту тварин за останні роки».
«Закон Люсі»
Закон названий на честь кавалер-кінг-чарльз-спаніеля на імʼя Люсі, яка померла в 2016 році після того, як її змушували багаторазово народжувати в жахливих умовах на «щенячій фермі».
Петиція на підтримку ухвалення «закону Люсі», який обговорювався парламентом у травні, зібрала близько 150 тисяч підписів.
Зоозахисники розраховують, що «Закон Люсі» допоможе зупинити не тільки недобросовісних продавців із зоомагазинів і заводчиків, які експлуатують «щенячі ферми», а й перешкоджатиме контрабандистам, які в обхід Pet Travel Scheme у незаконний спосіб завозять котів і собак на продаж з Європи й інших країн.
- Лісник у Конго Матьє Шамаву сфотографувався з двома горилами, які стоять у людській позі. За словами директора парку Вірунга Інокента Мбуранумве, горили вважають лісника своїм батьком.
- Міністерство сільського господарства Сполучених Штатів закриває майже 40-річну програму з дослідження токсоплазмозу, під час впровадження якої ставили досліди над котами.
- У столиці Великої Британії Лондоні завершився Тиждень собак — London Dog Week. В один із днів собакам влаштували показ мод. Він відбувався у дорогому ресторані M Victoria. Собаки різних порід позували для фотографій і ходили зі своїми власниками імпровізованим подіумом.