Міністр інфраструктури Кубраков розповів, де найбільше перспектив для експорту українського зерна і чому
- Автор:
- Анна Холоднова
- Дата:
Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков заявив, що найбільш перспективними напрямками для транзиту української агропродукції наразі є Румунія, Молдова і Польща.
Про це він сказав на конференції «Майбутнє українського експорту», пише «Економічна правда».
За його словами, логістичні та транзитні проєкти, над якими сьогодні працюють в уряді, стосуються Молдови й Румунії.
«Молдова і Румунія відчули, що вони можуть заробляти на транзиті, для них це додатковий заробіток, а ми їм не конкуренти», — сказав Кубраков. Він додав, що Румунія очікує від Єврокомісії на кошти, які планує витратити на розбудову інфраструктури на своїй території.
Для України є багато ініціатив щодо Дунаю і розбудові там пунктів пропуску. Також планують добудувати залізничну інфраструктуру в напрямку Молдови.
Кубраков наголосив, що Польща теж залишається важливим напрямком. Однак проти 2022 року там обсяги перевезень залізницею впали вдвічі, тож розбудовувати інфраструктуру наразі немає сенсу.
- Польща, Словаччина та Угорщина продовжили заборону на імпорт української сільгосппродукції, хоча Євросоюз 15 вересня зняв обмеження. Через це Україна готує позов в арбітраж Світової організації торгівлі.
- 19 вересня Україна на вимогу Єврокомісії змінила правила експорту зерна, а премʼєр Денис Шмигаль запропонував Польщі та Угорщині компроміс.
- 21 вересня міністр аграрної політики України домовився з польським колегою знайти рішення щодо імпорту зерна, яке враховує інтереси обох країн. Зі Словаччиною українська сторона того ж дня домовилася про систему торгівлі зерном.
- 3 жовтня Литва відкрила коридор для транзиту українського зерна до портів країн Балтії. Перед цим ветеринарний, санітарний та фітосанітарний контроль зерна, що прямує у порт Клайпеди (Литва), перенесли з українсько-польського кордону в цей порт. Це пришвидшить транзит територією Польщі.