ОП заперечує, що Україна погодилася створити «гібридний» трибунал
- Автор:
- Ліза Бровко
- Дата:
Олег Петрасюк / «Бабель»
Напередодні низка медіа поширила інформацію, що Україна через позицію партнерів нібито погодилася на формат так званого гібридного трибуналу замість того, який був би на основі резолюції Генеральної Асамблеї ООН.
Заступник керівника Офісу президента Андрій Смирнов заявив, що для України легітимною і авторитетною залишається модель міжнародного трибуналу на основі прийняття резолюції Генасамблеї ООН та угоди між Україною та ООН.
«Цю версію Україна адвокатує і продовжить адвокатувати далі в рамках Координаційної групи — коаліції країн, які обговорюють різні юридичні питання, зокрема щодо моделі роботи трибуналу», — написав він.
Міжнародна конференція зі створення спеціального міжнародного трибуналу для покарання за злочин агресії проти України пройшла 21 серпня. І там, за словами Смирнова, обговорювали різні формати трибуналу, проте «Україна не погодиться на будь-який гібридний формат трибуналу, де розглядається його створення як частини української судової системи».
Наступні засідання Core Group пройдуть у вересні.
- Україна вже понад півтора року працює над тим, щоб створити Спеціальний трибунал для злочину агресії й там притягнути до відповідальності володимира путіна та інших російських високопосадовців. Аби подолати президентський імунітет путіна, а також щоб трибунал був легітимний, його мають підтримати провідні демократії світу, насамперед Сполучені Штати — і вони не проти, але зовсім не в тому форматі, який потрібен Україні.
- Тим часом Україна, Євросоюз, Міжнародний кримінальний суд та уряд Нідерландів започаткували роботу діалогової групи, яка має забезпечити підтримку розслідувань міжнародних злочинів в Україні, а США почали співпрацю з обʼєднаною слідчою групою (JIT) з розслідування тяжких міжнародних злочинів росії в Україні.