Науковці виявили мікропластик у повітрі на висоті майже 3 км над рівнем моря
- Автор:
- Софія Телішевська
- Дата:
The Creative Exchange / Unsplash
Науковці з Національного центру наукових досліджень Франції (CNRS) взяли проби повітря на висоті 2 877 метрів над рівнем моря і виявили там частинки мікропластику.
Проби брали в обсерваторії Пік-дю-Міді у французьких Піренеях, повідомляє The Guardian.
Фахівці здивувалися такій «знахідці», бо ця обсерваторія вважається «чистою станцією» через своє розташування.
Загалом науковці тестували 10 тисяч кубометрів повітря на тиждень у період з червня до жовтня 2017 року — у всіх зразках знайшли мікропластик.
Вивчаючи траєкторію повітряних мас, фахівці зрозуміли, що джерело забруднення йшло з Північної Африки та Північної Америки.
За словами головного автора дослідження Стіва Аллена із Університету Далхаузі в Канаді, ці частинки мікропластику подолали такі великі відстані тому, що потрапили високо в атмосферу. Як тільки вони потрапили в тропосферу, їх віднесло дуже швидкими повітряними масами.
Співаторка дослідження Деоні Аллен зазначила, що виявлена кількість мікропластику не становить загрози для здоровʼя людини, але ці частинки настільки маленькі, що їх можуть вдихати люди.
Ці дані показують, що утилізація пластику шляхом відправлення за кордон є хибною стратегією — він все одно повернеться.
- 7 червня 2021 року президент України Володимир Зеленський підписав закон, який обмежує розповсюдження пластикових пакетів. Документ забороняє безоплатне розповсюдження пластикових пакетів (крім біорозкладних) у роздрібній торгівлі та закладах громадського харчування. Пластикові пакети мають надаватися лише за гроші. Також передбачається обов’язкове маркування біорозкладних пластикових пакетів та встановлюються штрафи за порушення цих норм.
- 1 червня Рада ухвалила закон, який обмежує поширення тонких, надтонких і оксорозкладних пластикових пакетів. За порушення загрожують штрафи — від 1 700 до 3 400 гривень. За повторне порушення — від 3 400 до 8 500 гривень.