Міністр внутрішніх справ позбавив народного депутата Іллю Киву права на нагородну зброю через «негідну поведінку»
- Автор:
- Ангеліна Шеремет
- Дата:
УНІАН
Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський 16 листопада підписав наказ, яким позбавив народного депутата від «Опозиційної платформи — За життя» Іллю Киву права на нагородну зброю, яку йому видали у 2015 році. Підстава — «його негідна поведінка та дії, які дискредитують сам факт його нагородження від імені української держави».
Речник МВС Артем Шевченко у коментарі «Бабелю» уточнив, що Киву позбавили й права на нагородну зброю, яку йому видали у 2016 році (всього у депутата два види нагородної зброї). Пізніше радниця міністра з питань комунікацій Леся Червінська також підтвердила «Бабелю», що позбавили права на усю нагородну зброю.
20 травня 2015 року тодішній міністр внутрішніх справ Арсен Аваков нагородив Киву пістолетом «Форт-17» калібру 9 мм — «за особливі заслуги в захисті конституційних прав і свобод людини і громадянина, зразкове виконання службового та громадянського обовʼязку, виявлені при цьому честь і доблесть».
12 лютого 2016 року Аваков за такі ж заслуги видав Киві нагородний пістолет АПС калібру 9 мм.
Монастирський заявив, що позбавить права на нагородну зброю й інших людей, якщо вони будуть порушувати закон, використовувати зброю для провокацій чи розбурхувати у країні ненависть. За словами міністра, до кінця року у країні запрацює реєстр зброї: процес оформлення мисливської та спортивної зброї спростять, а контроль за зберіганням та навчанням «суттєво посилять».
- 15 жовтня 2021 року, у день вбивства Степана Бандери, Кива оприлюднив відео, на якому він з автоматом в руках заявляє, що є лідером «антифашистського руху» в Україні. У кінці відео він стріляє з автомата у повітря і влаштовує феєрверк. Прокуратура через це відкрила кримінальне провадження, а 16 листопада у нього відбулись обшуки.
- 7 жовтня 2021 року, коли Путіну виповнилось 69 років, Кива записав відеопривітання, яке він потім пояснив «повагою до Путіна» і тим, що треба «придушувати гординю». За кілька днів після цього партія УДАР подала до Служби безпеки, Державного бюро розслідувань та Офісу генпрокурора заяву про державну зраду Киви.