Вакциновані американці частіше повідомляли про побічні ефекти після щеплення розробкою Moderna, ніж після Pfizer
- Автор:
- Дмитро Мрачник
- Дата:
@NYGovCuomo / Twitter
Американці, які отримали щеплення від коронавірусу розробкою Moderna, частіше повідомляють про побічні ефекти, ніж ті, хто вакцинувався Pfizer-BioNTech. У них частіше болить місце ін’єкції, відчувається слабкість тощо — про це свідчить статистика Центру з контролю та профілактики захворювань США, пише The Verge.
Понад 3,6 млн американців, яким зробили першу ін’єкцію вакцини, зареєструвалися в системі моніторингу побічних ефектів та надсилали повідомлення про свій стан протягом тижня. 70% з них сказали, що в них боліло або набрякало місце ін’єкції, а 50% відчували загальну втому чи озноб.
При цьому люди, яким зробили щеплення вакциною Moderna, скаржились на побічні ефекти частіше. Зокрема 82% з них відчували біль у місці ін’єкції, тоді як прищеплені вакциною Pfizer скаржились на це у 69% випадків. 74% людей з першої групи відчували загальну реакцію, а з другої на це скаржились 64%.
Найбільша різниця була в питанні ознобу — його відчували 40% щеплених Moderna і 22% щеплених Pfizer. При цьому в людей старших за 65 років було менше побічних ефектів, ніж у молодших.
Зазначається, що лише 10% від усіх вакцинованих американців зареєструвалися в системі моніторингу після щеплення. Також система не питала в них, наскільки сильними були їхні симптоми. Однак результати в цілому збігалися з тими, що їх компанії Moderna і Pfizer-BioNTech виявили під час клінічних випробувань.
- У вакцини від коронавірусу компанії Moderna виявлені віддалені побічні ефекти — зокрема у 12 пацієнтів після першої дози у діапазоні від 4 до 11 днів з’явилися шкірні запалення і висипання. За результатами останнього етапу випробувань, ефективність цієї розробки становить 94,1%.
- У Європейському агентстві з лікарських засобів заявили, що вакцина від коронавірусу виробництва AstraZeneca-Oxford може викликати незвичайні тромби в мозку або в черевній порожнині, переважно у жінок. ВООЗ вважає, що тромбоз від вакцини AstraZeneca-Oxford хоч і ймовірний, але не підтверджений, і потрібно провести більше досліджень.