Росія в Криму блокує доступ до щонайменше 27 українських сайтів, переважно — новинних
- Автор:
- Катерина Кадакова
- Дата:
Sergei Malgavko \ TASS via Getty Images
В окупованому Росією Криму заблоковані щонайменше 27 українських сайтів, більша частина — інформаційні ресурси.
Про це повідомляє Кримська правозахисна група за результатами проведеного моніторингу в лютому — березні 2021 року.
«Мінімум 12 провайдерів у 12 кримських населених пунктах повністю блокують сайти 22 українських медіа: Укрінформ, «Цензор.нет», QHA, «След.нет», «Інформаційний опір», UAinfo, Blackseanews, «112 телеканал», «Апостроф», «Главком», «Головне», «Громадське радіо», «Центр журналістських розслідувань», «Подробиці», «Стрічка», «ТонеТо», ТСН, «Депо», «Українська правда», «РБК Україна», «Дзеркало тижня», «Херсон Daily», — йдеться у повідомленні.
Також правозахисники зазначають, що в Криму повністю заблоковані сайти LinkedIn, Меджлісу кримськотатарського народу, «Свідків Єгови», Міністерства з питань реінтеграції ТОТ України та організації «Хізб ут-Тахрір».
Зокрема, проблеми в доступі до сайтів спостерігають у Севастополі, Сімферополі, Ялті, Бахчисараї, Джанкої, Керчі, Красноперекопську, Білогірську, Кіровську тощо.
«Постійне блокування провідних українських незалежних онлайн-медіа на території окупованого Криму порушує право жителів півострова на доступ до інформації. Продовжуючи такі обмеження незалежних ЗМІ в Криму, РФ не тільки обмежує свободу слова, але і створює додаткові ризики для життя і здоровʼя жителів Криму», — наголосили у Кримській правозахисній групі.
- 11 березня Україна ухвалила проєкт «Стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь». Зокрема, в ній ідеться і про блокування українських медіа та вимушене отримання інформації виключно з російських пропагандистських інформаційних ресурсів.
- Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба назвав «три кити» для деокупації та реінтеграції Криму — стратегія, консолідація і синергія. Раніше глава Офісу президента Андрій Єрмак заявляв, що на саміті «Кримської платформи» представлять український і міжнародний плани з деокупації півострова. Саміт запланований на літо.
- «Кримська платформа» працюватиме на кількох рівнях. Перший — найвищий політичний рівень, до якого приєднаються глави держав. Другий — рівень глав МЗС і міністрів оборони, третій — міжпарламентський, четвертий — рівень експертів.
- 25 березня президент Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони про Стратегію воєнної безпеки України. Такий документ в Україні підготовлено вперше.