У Києві викрили схему продажу фальшивих довідок про тест на коронавірус. Серед затриманих — працівник приватної лабораторії
- Автор:
- Катерина Кадакова
- Дата:
Національна поліція
У Києві викрили схему продажу підроблених довідок із негативним результатом тесту на коронавірус. До неї був причетний працівник приватної лабораторії.
Про це повідомили в Департаменті стратегічних розслідувань Національної поліції України.
Як з’ясувалося, зловмисники продавали сертифікати та довідки про проходження тестування на COVID-19 із негативними результатами тесту для виїзду громадян за кордон — без фактичного проведення досліджень.
Окрім цього, ділки фальсифікували результати аналізів пацієнтів із негативного на позитивний.
Вартість одного сертифіката або довідки становила від 900 до 1 800 грн — сума залежала від терміну «виконання».
За попередніми даними, лише з лютого до середини березня їм вдалося продати щонайменше 80 фальсифікованих документів на понад 135 тис. гривень.
Під час санкціонованих обшуків в офісних приміщеннях лабораторії, вдома у фігурантів та в їхніх автомобілях, які провели 17 березня, вилучили бланки сертифікатів та довідок із відтисками печатки лабораторії, понад 500 тис. гривень готівки у різних валютах, «чорнові» записи.
Попередньо справу кваліфікували за ч. 3 ст. 190 (шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки) Кримінального кодексу України.
Як уточнили в пресслужбі Київської міської прокуратури, продажем фальшивих документів займалися двоє киян — один із них підшуковував клієнтів, інший (працівник однієї з приватних столичних лабораторій) виготовляв довідки.
- 9 березня глава МОЗ заявив, що в Україні розпочалася третя хвиля пандемії коронавірусу, яка характеризується розповсюдженням небезпечніших штамів. Пік пандемії очікується наприкінці квітня. А 16 березня міністр також назвав умову введення локдауну в Україні — якщо більше як половина областей перейде у «червону» зону.
- 17 березня в Україні оновили карантинні зони. Майже всі регіони стали «помаранчевими». У «червоній» зоні залишаються Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська та Чернівецька області.
- Раніше Європейська комісія направила країнам ЄС перший проєкт і основні принципи введення COVID-паспортів. У ЄС прагнуть якомога швидше їх запровадити, щоб встигнути до початку туристичного літнього сезону. На цьому акцентує увагу низка європейських країн, економіки яких залежать від туризму.
- Кілька країн ЄС вже активно просувають ідею помʼякшення умов вʼїзду для туристів з інших країн. Ісландія з 18 березня стане однією з перших європейських країн, яка відкрила кордони за межами Шенгенської зони.