НАБУ оприлюднило заяву і звинуватило Офіс генпрокурора у спробі врятувати Татарова
- Автор:
- Катерина Кадакова
- Дата:
Пресслужба Національного антикорупційного бюро
Національне антикорупційне бюро України звинуватило Офіс генерального прокурора в спробі вивести справу заступника керівника Офісу президента Олега Татарова з підслідності НАБУ.
Заява бюро оприлюднена на офіційному сайті.
Зокрема, у НАБУ заявили, що про штучне створення Офісом генпрокурора підґрунтя для виведення з-під відповідальності заступника керівника ОП свідчить зміна підозри одному з учасників злочину — йдеться про хабар за видачу недостовірного письмового висновку судового експерта — на нетяжку некорупційну статтю Кримінального кодексу України.
«Прокурор ОГП 27 січня 2021 року перекваліфікував злочин, інкримінований екснардепу, на некорупційний (ч.4 ст.27 ч.2 ст.384 КК України). Тож начебто створено формальні підстави для усунення детективів НАБУ від розслідування резонансного злочину, співучасником якого є заступник керівника Офісу президента», — наголосили в бюро.
Окрім цього, у НАБУ поскаржилися, що Офіс генпрокурора фактично заблокував можливість оскарження у Вищому антикорупційному суді (ВАКС) «незаконного» рішення Печерського райсуду Києва про зміну підслідності у кримінальному провадженні за підозрою Татарова.
Водночас, за даними НАБУ, не виконується рішення ВАКС про витребування справи з Печерського суду.
Зазначимо, НАБУ прямо не називає прізвище заступника керівника Офісу президента, проте опублікована інформація вказує на Олега Татарова.
- 2 грудня НАБУ оприлюднило листування підозрюваних у «справі Микитася», серед яких, імовірно, був заступник голови ОП Олег Татаров. А вже 18 грудня Татарову вручили підозру у причетності до справи про заволодіння 81 мільйоном гривень Нацгвардії.
- За даними САП, екснардеп та екскерівник «Укрбуду» Максим Микитась у змові з Татаровим і заступником директора Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС підробили експертизу. Посадовцю за це дали 250 тисяч гривень. Він занизив різницю між ринковою вартістю житлових комплексів у понад 11 разів — з 81 мільйона гривень до 7 мільйонів.
- Згодом у НАБУ повідомили, що генпрокурор Ірина Венедіктова таємно змінила прокурорів у зазначеній справі, а Печерський суд постановив забрати справу в НАБУ. Після цього прокурори відкликали клопотання про запобіжний захід Татарову, а Вищий антикорупційний суд (ВАКС) це клопотання задовольнив — Татаров уникнув арешту.
- 15 січня ВАКС зобовʼязав генпрокурора розглянути клопотання про передачу справи Татарова із СБУ до НАБУ.
- 20 січня Центр протидії корупції оприлюднив текст законопроєкту, який, за його даними, Офіс президента готує для захисту Татарова від кримінального переслідування. Останній це заперечує.
- Після призначення Олега Татарова заступником керівника Офісу президента, окремі активи його колишніх роботодавців — компанії «Укрбуд» та її експрезидента Максима Микитася — почали переписувати на осіб з оточення Татарова.