Євросоюз дозволив відновити польоти Boeing 737 MAX
- Автор:
- Олег Панфілович
- Дата:
Pier Marco Tacca / Getty Images
Європейське агентство авіаційної безпеки (EASA) дозволило літаку Boeing 737 MAX відновити польоти.
Про це повідомляється на сайті агентства.
«Після ретельного аналізу ми дійшли висновку, що 737 MAX може безпечно повернутися до польотів.... Ми ставили [виробникові] складні запитання, доки не отримували відповіді, і наполягали на рішеннях, які задовольняли б наші суворі вимоги безпеки. Ми провели власні льотні випробування і сеанси на симуляторах», — заявив глава агентства
Кай додав, що агентство впевнене в безпеці літака, проте продовжить уважно стежити за 737 MAX, коли літак відновить польоти. Паралельно Boeing також зобовʼязалась працювати над подальшим покращенням літака, щоб досягти ще більш високого рівня безпеки.
Як пише «Русская служба Би-би-си», Велика Британія, яка більше не є членом EASA, вже випустила свій власний дозвіл на відновлення польотів 737 MAX найближчим часом.
20 січня польоти цієї моделі літака погодилася відновити Канада, а Федеральне управління цивільної авіації США (FAA) видало дозвіл на польоти ще 18 листопада. Також відновити польоти 737 MAX дозволила і Бразилія.
Що не так з Boeing 737 MAX?
Літак Boeing 737 MAX авіакомпанії Lion Air розбився 29 жовтня 2018 року, зазнавши аварії через 13 хвилин після вильоту з аеропорту Джакарти. Всі 189 осіб на борту загинули. 10 березня 2019 року в Ефіопії впав Boeing 737 авіакомпанії Ethiopian Airlines, що летів з Аддіс-Абеби до Найробі. Загинули 157 осіб.
Розслідування встановило, що причиною катастроф стала некоректна робота допоміжної програми, яка примусово міняла положення літака в повітрі. Цю програму під назвою MCAS впровадили в бортовий компʼютер для того, щоб виправити конструктивний недолік літака — схильність задирати носа. Однак за певних умов вона помилялася і направляла літак до землі. Зʼясувалося, що пілотам про неї не розповідали.
- У липні 2019 року Boeing виділила $100 мільйонів на компенсацію жертвам і отримала низку судових позовів, зокрема від 400 пілотів. У грудні 2019 року влада США заборонила компанії Boeing видавати сертифікати льотної придатності літакам 737 MAX. Їхнє виробництво призупинили в січні 2020 року.
- Наприкінці червня Boeing 737 MAX уперше злетів у небо після заборони на експлуатацію. Літак виконав серію сертифікаційних польотів. Уже в серпні Boeing отримала перше за девʼять місяців замовлення на літаки цієї моделі.
- У жовтні 2020 року American Airlines повідомила, що відновить експлуатацію Boeing 737 MAX з 29 грудня.