Справа Татарова: Очільник САП вважає кримінальне провадження ДБР проти себе «тиском»
- Автори:
- Олег Панфілович, Оксана Коваленко
- Дата:
Юлія Вебер / «Бабель»
Виконувач обовʼязків голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Максим Грищук назвав спробою тиску порушене проти нього кримінальне провадження після того, як він підписав підозру заступнику голови Офісу президента Олегу Татарову.
Про це він розповів в інтервʼю «Бабелю».
«Я сприймаю це як своєрідну спробу тиску. Там немає «невинуватої особи» [справа щодо Грищука порушена за статтею про притягнення до відповідальності завідомо невинної особи], усі рішення обґрунтовані», — заявив Грищук.
Він додав, що про сам факт порушення кримінального провадження слідчими Державного бюро розслідувань дізнався зі ЗМІ. «Потім мені підтвердили, що таке провадження дійсно існує», — додав Грищук.
- 18 грудня детективи НАБУ повідомили Татарову про підозру у причетності до справи про заволодіння 81 млн гривень Нацгвардії. Бюро просить для нього арешт із заставою в 10 мільйонів гривень.
- За даними САП, колишній народний депутат, ексголова «Укрбуду» Максим Микитась у змові з Татаровим і заступником директора Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС підробили експертизу. Посадовцю за це дали 250 тисяч гривень. Він занизив різницю між ринковою вартістю житлових комплексів у понад 11 разів — з 81 мільйона гривень до 7 мільйонів. Татаров заперечує свою причетність до справи і вважає, що оточення глави НАБУ «поширює чутки».
- 29 грудня слідчі Нацполіції повідомили Микитасю про нову підозру — у викраденні юриста та вимаганні. У НАБУ побоюються, що нову підозру можуть використовувати, щоб заблокувати їхнє розслідування у справі Татарова і для тиску на Микитася, аби «викриті Бюро особи» уникли відповідальності.
- 23 грудня Офіс генпрокурора передав справу Татарова до СБУ. НАБУ звинуватило Офіс генпрокурора у прямому захисті Татарова. Генпрокурор Ірина Венедіктова заявила, що непричетна до передачі справи.