Новини

Науковці запропонували систему екологічно безпечної авіації. Викиди з літаків на ходу перероблятимуться на нові порції палива

Автор:
Дмитро Мрачник
Дата:

Pixabay

Роками вчені б’ються над проблемою зниження викидів парникових газів від транспорту. Якщо наземний транспорт може споживати електроенергію, то з авіацією все складніше — наразі простих і дешевих рішень для неї немає, і ця галузь далі робить внесок у кліматичні зміни.

Проте група британських та саудівських науковців запропонувала систему, що не потребує радикальної трансформації авіатранспорту — суть полягає в переробці викидів прямо в польоті. Дослідження опубліковане в журналі Nature.

Транспортна галузь відповідальна за 24% від усіх викидів парникових газів — із них 12% припадає на авіацію. Тобто літаки створюють 2% від усіх викидів.

Наразі більшість існуючих альтернативних технологій авіасполучення, що мають нижчі викиди вуглекислого газу, не перевірені практикою або надто нереалістичні.

Проте група науковців з Оксфордського, Кембриджського університету та інших дослідницьких інститутів Британії, а також представники Інституту космічних досліджень Саудівської Аравії пропонують рішення, яке знизить авіаційні викиди завдяки дешевим та розповсюдженим матеріалам, головний з яких — залізо.

Завдяки каталізатору на основі заліза, марганцю та калію, викиди вуглекислого газу перетворюються на додаткове паливо, і тому транспорт на основі цієї технології можна вважати екологічно нейтральним. Під час відпрацювання авіаційного палива виділяється вуглекислий газ і вода. Нова технологія дозволяє отримати з цих викидів невелику кількість нового палива, придатного до спалювання в тому ж двигуні.

Як повідомляє Science Alert, ряд науковців, непричетних до винаходу нової технології, вказали на її оригінальність і перспективність, хоча й вважають, що подальші, більш масштабні досліди можуть виявити неочікувані проблеми.