Опитування: Більшість українців готові до безкоштовної вакцинації та локдауну на новорічні свята
- Автор:
- Дмитро Мрачник
- Дата:
Мусієнко Владислав / УНІАН
Більшість українців готові до вакцинації від коронавірусу, якщо це буде безкоштовно. При цьому зменшилась кількість противників локдауну — більшість вважає, що жорсткі заходи потрібно запровадити на свята.
Про це йдеться в опитуванні соціологічної групи «Рейтинг», проведеному наприкінці листопада.
Зазначається, що 45% опитаних вважають наявні заходи боротьби з коронавірусом оптимальними, а 30% — надто м’якими. Кількість незадоволених рішучістю дій влади щодо поширення коронавірусу виросла вдвічі протягом двох тижнів у листопаді.
Лише 11% респондентів відповіли, що протикоронавірусні заходи в Україні занадто жорсткі.
Підтримка запровадження локдауну, тобто жорсткого карантину, зросла до 42%. 58% вважають при цьому, що це послабить поширення коронавірусу. Проти локдауну виступає 55% опитуваних, проте ще на початку листопада таких було більше.
58% респондентів підтримують локдаун на новорічні свята.
Абсолютна більшість — 75% — підтримує штрафи за перебування в громадських місцях і транспорті без масок. Проти цього виступають лише 25%.
55% готові зробити щеплення від коронавірусу, але за умови, якщо вакцина буде безкоштовною. Якщо за неї доведеться платити, охочих до вакцинації буде лише 35%. В той же час від безкоштовного щеплення відмовляться 40%, а від платного — 57%.
Зазначається, що прихильників безкоштовної процедури більше серед осіб старшого віку та мешканців сіл. Робити щеплення за гроші готові столичні мешканці та молодь.
В опитуванні брали участь 2,5 тис. респондентів віком від 18 років з усіх регіонів, окрім окупованих, яких відбирали за допомогою випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Похибка дослідження складає 0,9-2%. Опитування провели 28-30 листопада.
- В найближчі дні уряд не буде розглядати запровадження локдауну. Якщо таке рішення буде необхідне, про нього повідомлять за 7-10 днів. Натомість уряд скасував «карантин вихідного дня», який знизив поширюваність коронавірусу. Проте Держпродспоживслужба України заявляє, що захід не дав жодних результатів.
- Міністерство охорони здоров’я провело перемовини з представниками COVAX — фонду глобального доступу країн до вакцин коронавірусу. Під час розмови визначили поетапний план постачання вакцини. На першому етапі Україна може отримати понад мільйон доз.