Кабмін затвердив держбюджет на 2021 рік, який погодили з МВФ. Головні цифри
- Автор:
- Костя Андрейковець
- Дата:
УНІАН
Кабінет міністрів на засіданні затвердив проєкт держбюджету на 2021 рік, який, за словами премʼєр-міністра Дениса Шмигаля, був узгоджений з Міжнародним валютним фондом.
Уряд схвалив доопрацьований документ, і тепер проєкт бюджету готовий до другого читання у Верховній Раді.
У доопрацьованому проєкті доходи передбачені у сумі 1 трлн 92 млрд гривень, а витрати в сумі 1 трлн 328 млрд гривень. Очікуваний дефіцит стосовно ВВП з 6% знизили до 5,5%. У бюджеті-2020 дефіцит був на рівні 7,5%.
«На 2021 рік пропонуємо збалансований бюджет, у якому не передбачається збільшення податків для бізнесу й водночас покращується фінансування і соціальної сфери, і медицини, і надання підтримки підприємцям, які постраждали від пандемії», — сказав премʼєр, додавши, що бачить бюджет «збалансованим і реалістичним».
Премʼєр заявив, що у наступному році уряд очікує зростання економіки, що дозволить збільшити витрати на медицину, освіту та оборону.
Міністр фінансів Сергій Марченко від себе зазначив, що дефіцит скоротили з 6% до 5,47% (з 270 млрд грн до 236 млрд грн). В абсолютних цифрах це 34 млрд гривень. Він сказав, що з МВФ Україна домовилася шукати шляхи скорочення держбюджету без збільшення податків.
- Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив, що Україна може отримати черговий транш МВФ у грудні 2020 року. Водночас аналітики американського фінансового конгломерату Morgan Stanley вважають, що до кінця року країна не отримає траншу. В Офісі президента також заявили, що траншу в цьому році чекати не варто.
- Міністр фінансів Сергій Марченко раніше заявив, що в МВФ є додаткові питання до роботи антикорупційних органів в Україні та обмежень заробітної плати посадовців.
- 16 листопада Гетманцев говорив, що Рада не встигне в цьому році прийняти Держбюджет-2021.