Комітет Ради схвалив 6 законопроєктів про повноваження Конституційного суду
- Автор:
- Костя Андрейковець
- Дата:
Ратинський В'ячеслав / УНІАН
Комітет Верховної Ради з правової політики схвалив 6 законопроєктів про повноваження Конституційного суду і рекомендував парламенту внести їх до порядку денного. Проєкти законів встановлюють кількість суддів КС для прийняття рішень, визначають статус суддів і стосуються моніторингу способу життя.
Про це повідомляє рух «ЧЕСНО», який стежив за онлайн засіданням комітету.
Комітет схвалив законопроєкт № 4311, який вносить зміни в закон про Конституційний суд. Він встановлює необхідну кількість суддів — КС є повноважним здійснювати конституційне провадження, якщо в складі мінімум 17 суддів з відповідними повноваженнями. Комітет також рекомендував скоротити вдвічі строки подання альтернативних проєктів і підготовки до першого читання цього законопроєкту.
Парламенту рекомендовано альтернативні законопроєкти № 4311-1 і № 4311-2. Перший про те, що КС є повноважним здійснювати конституційне провадження, якщо у складі суду мінімум 2/3 суддів з повноваженнями, а другий пропонує скоротити з 12 до 10 кількість суддів, уповноважених здійснювати провадження.
Четвертий проєкт закону № 4319 вносить зміни в порядок розгляду справ — для прийняття рішень і висновків Великою палатою КС необхідно 12 голосів суддів замість 10.
Пʼятий законопроєкт — № 4292. Він вносить зміни в закон про судоустрій і статус суддів. Законопроєкт стосується моніторингу способу життя суддів для приведення його норм у відповідність до рішення КС від 27 жовтня, яким суд заблокував роботу Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) і позбавив його повноважень.
Шостий проєкт закону № 4292-1 також вносить зміни в закон про судоустрій і стосується визначення правових та організаційних основ роботи системи запобігання корупції в судах.
- 27 жовтня Велика палата КСУ визнала неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування та приховування майна. Пізніше стало відомо, що КС визнав неконституційними повноваження НАЗК моніторити спосіб життя чиновників.
- 29 жовтня відбулися термінові засідання Кабінету міністрів і Ради національної безпеки та оборони. Після цього за розпорядженням уряду НАЗК з 00:00 30 жовтня відкрило доступ до реєстру електронних декларацій, який не працював із вечора 28 жовтня.
- Президент Володимир Зеленський подав до Ради законопроєкт, в якому пропонує розпустити чинний склад Конституційного суду. Згодом голова парламенту Дмитро Разумков подав законопроєкт про відновлення е-декларування.
- НАЗК і НАБУ заявили, що відповідальність за брехню у деклараціях треба відновити до кінця грудня.