Нардепи передали до Конституційного суду заяву з вимогою до суддів добровільно скласти повноваження
- Автор:
- Вікторія Мартинюк
- Дата:
Народні депутати передали до Конституційного суду заяву із закликом до суддів добровільно скласти свої повноваження. Заява стосується не всіх суддів, а лише тих 11, які ухвалили рішення про скасування антикорупційної реформи та електронного декларування.
Відповідну заяву підписали 226 нардепів із різних політичних фракцій та груп, повідомили у пресслужбі «Слуги народу».
Заклик стосується таких суддів:
- Тупицького Олександра Миколайовича;
- Городовенка Віктора Валентиновича;
- Завгородньої Ірини Миколаївни;
- Касмініна Олександра Володимировича;
- Кривенка Віктора Васильовича;
- Литвинова Олександра Миколайовича;
- Мойсика Володимира Романовича;
- Саса Сергія Володимировича;
- Сліденка Ігоря Дмитровича;
- Філюка Петра Тодосьовича;
- Юровської Галини Валентинівни.
Глава фракції «СН» Давид Арахамія заявив, що у разі, якщо судді не складуть повноваження, у депутатів є низка законодавчих ініціатив. Усі вони мають на меті фактично запобігти подальшим рішенням КС, які, наголошує нардеп, можуть повністю зруйнувати антикорупційну незалежну інфраструктуру.
Арахамія додав, що КСУ має розглянути у своїй програмі питання конституційності роботи Вищого антикорупційного суду, а це може безпосередньо спричинити призупинення безвізового режиму з ЄС.
У секретаріаті КСУ згодом повідомили, що заяву нардепів зареєстрували та взяли до розгляду.
- 27 жовтня Велика палата КСУ визнала неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування та приховування майна. Пізніше стало відомо, що КС визнав неконституційними повноваження НАЗК моніторити спосіб життя чиновників.
- 29 жовтня відбулися термінові засідання Кабінету міністрів і Ради національної безпеки та оборони. Після цього за розпорядженням уряду НАЗК з 00:00 30 жовтня відкрило доступ до реєстру електронних декларацій, який не працював із вечора 28 жовтня.
- Згодом президент Зеленський подав у Раду законопроєкт, яким пропонує звільнити весь склад Конституційного суду, а рішення суду вважати нікчемним і таким, що не має юридичних наслідків. Глава КС заявив, що цей документ має ознаки конституційного перевороту.
- Увечері 2 листопада понад 100 нардепів на чолі зі спікером Ради Дмитром Разумковим зареєстрували в Раді альтернативний проєкт закону про відновлення електронного декларування.
- Крім того, 3 листопада 47 народних депутатів від фракцій «Слуга народу», «Голос» і «Довіра» зареєстрували законопроєкт, яким пропонується підвищити кворум Конституційного суду до 17 суддів.