В ОП заявили, що голова КСУ двічі був в Офісі перед рішенням щодо антикорупційної реформи. Сам суддя це спростовує
- Автор:
- Олексій Ярмоленко
- Дата:
Голова Конституційного суду Олександр Тупицький двічі напередодні рішення щодо антикорупційної реформи відвідував Офіс президента, але «не почув занепокоєння президента Володимира Зеленського та суспільства».
Про це заявила речниця президента Юлія Мендель у коментарі Інтерфаксу.
«На жаль, він не почув занепокоєння президента і суспільства в звʼязку з рішенням щодо антикорупційного законодавства. Маніпуляційні заяви, викликані очевидним обуренням насамперед українців, які зараз стоять під Конституційним судом, не приносять ніяких рішень і не виправляють тих загроз, які створив КС національній безпеці України», — підкреслила вона.
Також Мендель розповіла, що Зеленський мав розмову із Тупицьким вже після рішення. І саме після цієї розмови були ухвалені відповідні рішення на РНБО.
Сам Тупицький запевняє, що не мав зустрічей із президентом і не обговорював із ним рішення КСУ щодо антикорупційної реформи.
«Зустріч повинна була відбутися в четвер або пʼятницю», — пояснив він. За його словами, зібрання суддів КСУ доручило йому обговорити із Зеленським питання тиску на них.
«Ця зустріч планувалася, але чомусь не відбулася. А говорити є про що», — вважає Тупицький.
- 27 жовтня Велика палата КСУ визнала неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування та приховування майна. Суд розглядав справу за поданням 47 депутатів, більшість яких — з «Опозиційної платформи — За життя».
- 29 жовтня відбулися термінові засідання Кабінету міністрів і Ради національної безпеки та оборони. Після цього на виконання розпорядження уряду НАЗК з 00:00 30 жовтня відкрило доступ до реєстру електронних декларацій — реєстр не працював з вечора 28 жовтня.
- Президент Зеленський подав до Ради законопроєкт, який передбачає звільнення усіх суддів Конституційного суду та початок відбору нового складу КСУ. Також він пропонує нардепам визнати рішення Конституційного суду про неконституційність певних положень антикорупційного закону нікчемним.