Нобелівську премію з економіки отримали американські науковці за «вдосконалення теорії аукціонів»
- Автор:
- Катерина Кадакова
- Дата:
The Nobel Prize
Нобелівську премію з економіки у 2020 році присудили американцям Полу Мілгрому і Роберту Вілсону — за вдосконалення теорії аукціонів.
Про це повідомив Нобелівський комітет у своєму Twitter.
«Премія Шведського національного банку з економічних наук памʼяті Альфреда Нобеля 2020 року була присуджена Полу Р. Мілгрому та Роберту Б. Вільсону «за вдосконалення теорії аукціонів та винаходи нових форматів аукціонів», — йдеться у повідомленні.
У комітеті зазначили, що новаторське дослідження аукціонів, проведене лауреатами, принесло велику користь покупцям, продавцям і суспільству загалом.
«Нові формати аукціонів — прекрасний приклад того, як фундаментальні дослідження можуть згодом генерувати винаходи, які дають користь суспільству. Незвичайною особливістю цього прикладу є те, що теорію і практичне використання розробили одні й ті самі люди», — наголошується у заяві.
- Нобелівську премію з фізики отримали троє вчених за дослідження чорних дір у Галактиці. Зокрема, нагороду отримав Роджер Пенроуз — «за відкриття, що утворення чорних дір є надійним передбаченням загальної теорії відносності», а також Райнхард Генцель і Андреа Гез — за відкриття надмасивної чорної діри в центрі Галактики.
- Нобелівську премію з медицини та фізіології отримали троє вчених за дослідження гепатиту С — Гарві Альтер, Майкл Хоутон і Чарльз Райс. Альтер спочатку з’ясував, що причиною хронічного гепатиту С є невідомий вірус, а Райс згодом виділив його геном, який отримав назву «вірус гепатиту С». Завдяки цьому відкриттю тепер учені та медики з усього світу з’ясували причину виникнення цієї хвороби і методи її лікування.
- Нобелівську премію з хімії отримали Емманюель Шарпантьє та Дженніфер Дудні «за розробку методу редагування геному».
- Нобелівську премію з літератури отримала американська поетеса Луїза Глюк. До цього у США вона отримала низку нагород, зокрема Національну гуманітарну медаль, Пулітцерівську премію за поезію, Національну книжкову нагороду за поезію, у 2003—2004 роках була поетом-лауреатом США.
- Нобелівську премію миру у 2020 році отримала Всесвітня продовольча програма ООН.