У Білорусі на тиждень раніше почалися випробування російської вакцини «Супутник V»
- Автор:
- Костя Андрейковець
- Дата:
Getty Images / «Бабель»
Міністр охорони здоровʼя Росії Михайло Мурашко заявив, що в Білорусі на тиждень раніше, ніж планувалося, почалися клінічні випробування російської вакцини від коронавірусу «Супутник V».
Про це він заявив на нараді президента РФ Володимира Путіна з членами уряду, передає ТАСС.
«За взаємодією з колегами з Білорусі справді поставлені вже перші дози вакцини. Білоруські колеги дали дозвіл на проведення клінічних досліджень. І, як ми і планували, навіть із випередженням на тиждень, розпочаті ці клінічні дослідження безпосередньо в медичних організаціях Білорусі», — сказав Мурашко.
За його словами, країна стала першою, де стартували клінічні дослідження вакцини після її реєстрації в Росії. Їх проведуть у восьми медичних установах.
Як пише TUT.BY, у Білорусі до досліджень буде залучено близько 100 учасників. Як дослідні центри обрані сім поліклінік Мінську та Вітебська обласна лікарня.
- Путін домовився із самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком про випробування російської вакцини в Білорусі ще в кінці серпня.
- У серпні президент Росії Володимир Путін оголосив про реєстрацію вакцини від коронавірусу «Супутник V», попри занепокоєння щодо її безпечності. Вакцину розробив російський Національний дослідницький центр епідеміології та мікробілогії імені М. Ф. Гамалії. Путін тоді стверджував, що його дочка вже зробила щеплення. Вакцина ще проходить фінальний етап випробувань, а через пів року препарат тестуватимуть на дітях. У вересні вже почали вакцинувати мешканців Москви.
- Учені з кількох країн виявили підозрілі збіги в результатах дослідження російської вакцини від коронавірусу «Супутник V», опублікованого в журналі The Lancet, й у відкритому листі попросили надати оригінальні дані. Керівник дослідження відмовився їм відповідати.
- Низка зарубіжних учених вимагають у розробників вакцини «Супутник V» надати дані про дослідження.Також вони просять журнал The Lancet опублікувати первинні дані (300 сторінок) про вакцину, що не були опубліковані та спровокували скандал у наукових колах. Учені хочуть переконатися в достовірності даних. У Росії відмовляють.