Розвідка США: Росія використовує нардепа Деркача для очорнення Байдена, а Китай працює проти Трампа
- Автор:
- Костя Андрейковець
- Дата:
James Devaney / Contributor
Росія, Китай та Іран намагаються втручатися у виборчий процес у США і працюють проти обох головних кандидатів на посаду президента — чинного лідера Дональда Трампа та кандидата від Демократичної партії Джо Байдена.
Про це йдеться в заяві голови Національного центру контррозвідки та безпеки Вільяма Еваніни.
За даними розвідки, Росія намагається погіршити позиції Байдена, оскільки оцінює його як антиросійський «істеблішмент». РФ вживає різних заходів, у тому числі використовує позафракційного депутата Верховної Ради Андрія Деркача, який оприлюднив аудіоматеріали про вплив Байдена на Петра Порошенка. Голова розвідки називає Деркача проросійським депутатом, який працює проти Байдена і в цілому проти Демократичної партії.
При цьому Росія активно підтримує Трампа. «Деякі повʼязані з Кремлем особи також прагнуть підтримати кандидатуру президента Трампа в соціальних мережах і на російському телебаченні», — заявив голова контррозвідки.
Китай навпаки намагається знизити рейтинг Трампа, оскільки вважає його непередбачуваним і хоче, щоб він пішов. КНР переважно працює над впливом на громадську думку в США. Трамп неодноразово заявляв, що вбачає в Китаї небезпеку й за останні місяці посилив антикитайську риторику на тлі пандемії, протестів у Гонконзі та можливого блокування TikTok.
Іран, за даними розвідки, прагне підірвати демократичні інститути США, і загалом намагається за допомогою дезінформації та фейків в інтернеті перешкодити переобранню Трампа, оскільки той продовжить і далі тиснути на іранський режим. У хід також іде антиамериканський контент.
- Вибори президента США заплановані на 3 листопада цього року, а інавгурація нового лідера держави повинна відбутися в січні 2021 року. Шанси колишнього віцепрезидента США Джо Байдена перемогти на майбутніх президентських виборах чинного лідера Дональда Трампа перевищують 90%.
- У Сенаті США прийняли секретну версію останнього, пʼятого тому розслідування щодо втручання Росії в президентські вибори 2016 року.
- У США пропонують $10 мільйонів за інформацію про втручання у вибори.